W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zachowaj czujność, nie daj się oszukać...

Szanowni Państwo w ostatnim czasie Policja otrzymuje coraz częstsze sygnały i zgłoszenia o mnożących się oszustwach na platformach zakupowych, próbach wyłudzenia pieniędzy poprzez wiadomości przesyłane drogą elektroniczną lub poprzez bezpośredni kontakt telefoniczny.

zdjęcie przedstawia po lewej stronie znak zakazu w kształcie trójkąta z wykrzyknikiem oraz dłoń z podniesionym palcem serdecznym, po prawej stronie na beżowym tle z zarysem wykrzyknika napis Ostrzeżenie

Oszuści korzystają z najrozmaitszych metod, wykorzystując techniki manipulacji i socjotechniki. Poniżej zamieszczamy linki do publikowanych przez Policję  artykułów, które mają za zadanie wzbudzenie wzmożonej czujności oraz zwiększenie świadomości o czyhających na Państwa zagrożeniach. Zachęcamy do lektury.

- Oszustwa na platformach zakupowych - artykuł

- Uwaga! Oszuści chwycą się każdego sposobu, aby się uwiarygodnić - artykuł

- Wyłudzenie na Policjanta i Prokuratora na terenie powiatu sokołowskiego – artykuł

- TOP 5 najczęstszych technik phishingowych – artykuł.

{"register":{"columns":[]}}