W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

XVI Mistrzostwa Diecezji Drohiczyńskiej w Szachach.

20.05.2023

W Zespole Szkół Salezjańskich w Sokołowie Podlaskim już po raz szesnasty rozegrany został turniej szachowy o miano najlepszego szachisty w Diecezji Drohiczyńskiej. W dniu 20 maja do zawodów przystąpiło 37 zawodników, mieszkańców kilku miejscowości z terenu diecezji. Najliczniej reprezentowana była Czeremcha, skąd do Sokołowa przyjechało aż 15 szachistów, na czele z księdzem Krzysztofem Domaraczeńką –diecezjalnym duszpasterzem sportu.

SONY DSC

Zawodnicy mieli do rozegrania siedem rund szachów szybkich z tempem po 15 minut  dla zawodnika. Rywalizowano o puchary i nagrody w trzech kategoriach wiekowych: dorośli, juniorzy do lat 18 i juniorzy do lat 12.

Na trzech pierwszych miejscach w klasyfikacji ogólnej uplasowali się seniorzy: Jakub Żurawicki z Węgrowa, który zdobył 6,5 pkt. przed Michałem Kosiorkiem z Łochowa (6 pkt.) i Tomaszem Czapko z Siemiatycz z 5,5 pkt. 

W klasyfikacji juniorów do lat 18 zwyciężył Gabriel Wasiluk z Czeremchy, który w klasyfikacji ogólnej był czwarty przed Aleksandrą Żurawicką z Węgrowa i Mikołajem Pomarańskim z Sokołowa Podlaskiego.

Wśród dwudziestu juniorów do lat 12 najlepszy był Tadeusz Strus z Sokołowa Podlaskiego, 
który w klasyfikacji ogólnej był piąty przed Mateuszem Zgierunem z Siemiatycz i Wojciechem Stolarczykiem z Sokołowa Podlaskiego. Statuetkę dla najmłodszego zawodnika otrzymał niespełna ośmioletni Nikon Sawczuk z Czeremchy.

Najlepsi trzej zawodnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary, medale i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy zmagań szachowych dyplomy i nagrody ufundowane przez sponsorów: senatora RP, wiceministra zdrowia Waldemara Kraskę, posła na Sejm RP Marka Sawickiego, Powiat Sokołowski, Urząd Miasta w Sokołowie Podlaskim, Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim, Przedsiębiorstwo Usług Inżynieryjno-Komunalnych i firmę Polsero.

Podczas uroczystego zakończenia mistrzostw nagrody uczestnikom wręczyli: dyrektor Biura Senatora Waldemara Kraski Joanna Malinowska i dyrektor Biura Posła Marka Sawickiego Andrzej Sarna, wicestarosta Ryszard Domański, zastępca burmistrza Krzysztof Dąbrowski, prezes PUIK Zbigniew Bocian, dyrektor szkoły salezjańskiej ks. Stanisław Stachal. 

Turniej sędziował Józef Flaziński, prezes Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego, które było głównym organizatorem zawodów.

Przedsięwzięcie patronatem honorowym objęła starosta Elżbieta Sadowska. 
 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}