W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

XIV Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Bezpiecznie na Wsi..." Rozstrzynięcie etapu realizowanego przez PT KRUS w Sokołowie Podlaskim

Konkurs plastyczny dla dzieci, którego organizatorem jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego to jedno z działań prewencyjnych prowadzonych na rzecz zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym.

Fotografia grupowa. Na zdjęciu przedstawiciele KRUS, Powiatu Sokołowskiego, Rodziców i Dzieci. Laureaci ubrani na galowo z prezentami i dyplomami w rękach.

Realizowany jest pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”. Głównymi celami konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z obszarów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz zasad ochrony zdrowia i życia upowszechnianych poprzez projekt „Bezpieczny Rolnik, Bezpieczna Wieś”, jak również popularyzowanie wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie wolno powierzać dzieciom poniżej 16 lat.

W dniu 6 czerwca w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim odbyło się podsumowanie i rozstrzygnięcie etapu powiatowego zorganizowanego przez Placówkę Terenową KRUS w Sokołowie Podlaskim. Zadaniem konkursowym było wykonanie dwuwymiarowej pracy plastycznej w formacie A-3, w dowolnej technice, obrazującej sposoby zapobiegania wypadkom przy pracy i rolniczym chorobom zawodowym.

Dzieci oraz opiekunów w progach Starostwa Powiatowego powitali starosta Adam Góral, wicestarosta Zbigniew Czerkas oraz kierownik PT KRUS Tadeusz Hardej. Podziękowali za udział w konkursie, pogratulowali zwycięstwa laureatom oraz ich opiekunom, jak również byli pod wrażeniem wiedzy o zagrożeniach związanych z pracą w rolnictwie. Jak wspólnie podkreślili, praca w gospodarstwie rolnym jest wymagająca i niesie za sobą nieustanne ryzyko wypadków. Natomiast dzięki prowadzonym od lat działaniom prewencyjnym, licznym kampaniom edukacyjnym oraz informacyjnym, ich liczba regularnie spada. Niewątpliwie przyczynia się do tego edukacja i działania kierowane do rodziców oraz do dzieci już na etapie wczesnoszkolnym.

Laureaci konkursu odebrali tego dnia z rąk starosty oraz kierownika PT KRUS nagrody ufundowane przez Powiat Sokołowski oraz Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Sokołowie Podlaskim.

W kategorii dzieci ze szkół podstawowych 0 – III laureatką konkursu została Iga Łach, a na kolejnych miejscach plasowali się Wiktoria Bindas oraz Alan Bogucki. Jury przyznało również dwa wyróżnienia, które trafiły do Szymona Kołodziejczuka oraz Liliany Abramczuk.

W starszej kategorii – klasy IV – VIII, pierwsze miejsce zajęła Emilia Banasiuk, a kolejne miejsca zajęli Miłosz Kalinowski oraz Nikola Borc. Wyróżnione zostały rownież prace wykonane przez Kalinę Karandys oraz Nikolę Łęczycką.

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bezpiecznie na Wsi…” organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego realizowany jest pod Honorowym Patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a współorganizatorami są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Powiat Sokołowski włącza się w działania poprzez wsparcie realizacji etapu powiatowego konkursu.
 

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}