W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wakacje w Powiecie Sokołowskim

Rozpoczęły się wakacje, a co za tym idzie sezon urlopowy oraz czas zasłużonego odpoczynku. Na terenie powiatu sokołowskiego, jak również całego regionu odbywają się liczne wydarzenia organizowane z myślą o mieszkańcach oraz turystach odwiedzających nasze piękne tereny.

.

W miniony weekend przedstawiciele Powiatu uczestniczyli w licznych wydarzeniach na terenie powiatu sokołowskiego. Członek Zarządu Powiatu Maciej Osiński uczestniczył w Pikniku Rodzinnym „Wsi Spokojna, Wsi Wesoła” w Przywózkach gm. Sokołów, który był wydarzeniem integracyjnym, promującym zarazem kulturę ludową. W imieniu własnym i Zarządu Powiatu podziękował organizatorom za zaproszenie oraz skierował do uczestników wakacyjne życzenia. Podczas wydarzenia obecni byli również radni powiatowi Agmnieszka Adynowska, Marcin Pasik, Piotr Woźniak.
Kolejnym wydarzeniem była Kupalnocka w Białobrzegach - gm. Sterdyń, podczas której Powiat Sokołowski reprezentował radny Andrzej Pogorzelski. Natomiast nad Zalewem Niewiadoma - gm. Sabnie licznie zgromadzeni mieszkańcy powiatu uczestniczyli w Nocy Świętojańskiej. Wszystkie wspomniane przedsięwzięcia kultywowały między innymi tradycje ludowe, były okazją do promocji kuchni regionalnej oraz dobrej zabawy dla dzieci i dorosłych jak również integracji.

Ważnym dla społeczności powiatu wydarzeniem były również obchody Jubileuszu 30 – lecia Zakładów Mięsnych Zakrzewscy w Kosowie Lackim. Gratulacje oraz życzenia podczas jubileuszowej uroczystości, w imieniu starosty Adama Górala, przewodniczącego Rady Powiatu Sokołowskiego Jarosława Puściona oraz wicestarosty Zbigniewa Czerkasa, Rady i Zarządu Powiatu złożyła radna Ewa Olszewska (członek Zarządu Powiatu).

Już w najbliższą niedzielę 7 lipca Burmistrz Miasta i Gminy Kosów Lacki, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kosowie Lackim, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Kosowskiej zapraszają na imprezę plenerową pn. "Kosowskie Lato 2024". Tego samego dnia w miejscowości Chądzyń – gm. Sterdyń odbędą się uroczyte obchody Jubileuszu 70 – lecia tamtejszej jednostki OSP, połączone z piknikiem rodzinnym.

Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców Powiatu Sokołowskiego do udziału w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych i uroczystościach, które w okresie wakacyjnym odbędą się na terenie powiatu. To doskonała okazja, aby wspólnie spędzić czas, poznać lokalną kulturę i tradycje oraz zrelaksować się w gronie rodziny i przyjaciół. 

Korzystając z okazji, na wakacje i w okresie urlopowym życzymy wszystkim Państwu udanego wypoczynku, czasu pełnego radości, spokoju i niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy również za wybór powiatu sokołowskiego jako destynacji wakacyjnej. Jesteśmy przekonani, że kierowana do Państwa wakacyjna oferta kulturalna oraz piękne otoczenie i gościnność mieszkańców przyczynią się do przeżycia niezapomnianych chwil i pozostawią w pamięci piękne wspomnienia.

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}