W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

W ramach wsparcia Jednostki Samorządu Terytorialnego z terenu powiatu otrzymały od Rządu ponad 32,3 mln zł

17.10.2022

W piątek 14 października w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim odbyła się uroczystość, podczas której przedstawiciele jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu sokołowskiego odebrali z rąk parlamentarzystów, tj. senatora RP, wiceministra zdrowia Waldemara Kraski oraz posła na sejm RP Krzysztofa Tchórzewskiego, a także kierownika Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anny Kaszuba, symboliczne czeki z rządowym wsparciem w postaci dodatkowych środków, które samorządy będą mogły przeznaczyć na dowolne cele i zadania związane z funkcjonowaniem jednostek przy założeniu, że co najmniej 15 % z nich zostanie przeznaczone na inwestycje dotyczące poprawy efektywności energetycznej.

Zdjęcie grupowe reprezentacji Powiatu Sokołowskiego z wręczającymi czeki przedstawicielami rządu RP. W tle ścianka promocyjna Powiatu Sokołowskiego oraz slajd informacyjny o dofinansowaniu dla Powiatu.

Zgromadzonych gości powitała starosta Elżbieta Sadowska, która w imieniu Powiatu Sokołowskiego serdecznie podziękowała rządowi oraz parlamentarzystom za okazywane wsparcie. Było to kolejne w tym roku spotkanie podczas, którego samorządy z terenu powiatu otrzymały środki na inwestycje i realizację zadań ważnych dla mieszkańców. Nadmieniła, że dzięki dobrej współpracy samorządów z reprezentującymi nas parlamentarzystami i przemyślanymi działaniami Zarządu Powiatu Sokołowskiego, Powiat podobnie jak w roku ubiegłym zajął trzecie miejsce wśród 314 polskich powiatów w prestiżowym rankingu „Liderzy Inwestycji” za lata 2019 – 2021, prowadzonym każdego roku przez ogólnopolskie Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”.

Parlamentarzyści podkreślili fakt, iż rząd w dobie światowego kryzysu spowodowanego przez pandemię Covid 19 oraz brutalną agresję Rosji na Ukrainę, przeznaczył w skali całego kraju 13,7 mld zł na dodatkowe wsparcie samorządów. Są to środki na walkę ze skutkami inflacji, na poprawienie efektywności energetycznej, ograniczenie wpływu wysokich cen energii na światowych rynkach, wydatki bieżące, inwestycyjne i rozwój. Parlamentarzyści wyrazili również przekonanie, że to właśnie samorządy wiedzą najlepiej na jakie cele w obecnej sytuacji powyższe środki przeznaczyć. 

Łącznie samorządy z terenu powiatu sokołowskiego otrzymały rządowe wsparcie w wysokości  ponad 32,3 mln zł. W imieniu Powiatu Sokołowskiego czek na kwotę ponad 6 mln zł odebrali: starosta Elżbieta Sadowska, przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego Jacek Odziemczyk, członkowie Zarządu Powiatu Sokołowskiego - Bogdan Czarnocki, Marek Ratyński, Krzysztof Więsak. 

Wśród pozostałych samorządów podział środków finansowych w ramach rządowego wsparcia przedstawia się następująco:

  • Gmina Bielany - 2 888 418,57 zł,
  • Gmina Ceranów - 2 888 418,57 zł,
  • Gmina Jabłonna Lacka - 2 888 418,57 zł,
  • Miasto i Gmina Kosów Lacki -  2 888 418,57 zł,
  • Gmina Repki - 2 888 418,57 zł,
  • Gmina Sabnie - 2 888 418,57 zł,
  • Gmina Sokołów Podlaski - 2 888 418,57 zł,
  • Miasto Sokołów Podlaski - 3 141 849,04 zł,
  • Gmina Sterdyń - 2 888 418,57 zł.

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}