W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

„V Konkurs Poetycki im. Franciszka Kobryńczuka”

03.11.2022

W dniach 19-21 października odbył się V Konkurs Poetycki im. Franciszka Kobryńczuka. Podczas trzech konkursowych dni dzieci i młodzież ze szkół oraz dorośli z terenu powiatu sokołowskiego uczestniczyli w zmaganiach teatralnych oraz recytatorskich.

Na zdjęciu laureaci konkursu oraz Jury. Dzieci w dłoniach trzymają dyplomy oraz torby z nagrodami ufundowanymi przez sponsorów.

Podczas pierwszego dnia w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Kosowie Lackim odbył się „Konkurs Małych Form Teatralnych”, w którym I miejsce za spektakl pod tytułem „Przed sądem” w reżyserii Katarzyny Piątkowskiej zajął Teatr Żywego Planu z Zespołu Szkół 
w Ceranowie. II miejsce wywalczył spektakl - „Skradzione kowadło” ukazujący scenki ilustrujące wiersze według scenariusza Katarzyny Anusiewicz i oprawy muzycznej Anny Dyrdowskiej ze Środowiskowego Domu Samopomocy z Sokołowa Podlaskiego. III miejsce w konkursie zajął  Zespół TUKIDO ze spektaklem -  „Ptasia szkoła” ukazujący scenkę rodzajową według scenariusza i reżyserii Elżbiety Osipiak ze Szkoły Podstawowej 
w Łazowie.

Zmagania Recytatorskie w Bibliotece Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim

Drugi dzień konkursowy stanowiły zmagania recytatorskie w I oraz IV kategorii wiekowej, tj. „Przedszkolaki” i „Młodzież szkół średnich oraz dorośli”. Po przesłuchaniu 15 recytatorów w I kategorii wiekowej -  „Przedszkolaki”, komisja konkursowa w składzie: Agata Grzyb – przewodnicząca komisji, Bożena Mrozowska-Gozdołek, Elżbieta Lewczuk  i Marianna Kobylińska przyznała następujące miejsca: I miejsce – Zofii Ołtaerzewskiej 
z Samorządowego Przedszkola w Jabłonie Lackiej, II miejsce – Poli Rytel – Andrianik z Gminnego Przedszkola w Kosowie Lackim, III miejsce – Annie Saczuk  z przedszkola w Niecieczy.

W IV kategorii wiekowej – „Uczniowie szkół średnich i dorośli” komisja po przesłuchaniu 15 recytatorów przyznała I miejsce – Martynie Lipce z Zespołu Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim, II miejsce – Elizie Chomać z Zespołu Szkół nr 1 w Sokołowie Podlaskim, III miejsce – Andrzejowi Adamczukowi ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Sokołowie Podlaskim.

Ostatniego dnia konkursu odbyły się zmagania recytatorskie wśród uczniów szkół podstawowych, a komisja konkursowa w składzie Bożena Mrozowska - Gozdołek, Elżbieta Lewczuk i Artur Ziontek pod przewodnictwem Piotra Siemieniuka,  po przesłuchaniu 18 recytatorów w II kategorii wiekowej -  „Uczniowie szkół podstawowych klasy I-IV”, przyznała:  I miejsce Zuzannie Czyżewskiej z Zespołu Szkół w Ceranowie, II miejsce Stanisławowi Sapieja ze Szkoły Podstawowej w Sterdyni oraz dwa równorzędne trzecie miejsca: Idze Pałka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Sokołowie Podlaskim i Kamili Dąbrowskiej z Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Niecieczy. Kornelia Opęchowska z Zespołu Szkół Salezjańskich „LUX SAPIENTIAE” w Sokołowie Podlaskim wywalczyła wyróżnienie.

Po przesłuchaniu 25 recytatorów w III kategorii wiekowej – „Uczniowie szkół podstawowych klasy V – VIII” komisja przyznała I miejsce Mai Wiśniewskiej ze Szkoły Podstawowej w Kosowie Lackim, II miejsce Marcelowi Korzątkowskiemu z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Sokołowie Podlaskim oraz dwa równorzędne III miejsca Mateuszowi Gmitrzukowi ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokołowie Podlaskim i Dominice Laskowieckiej ze Szkoły Podstawowej w Sabniach. Ponadto komisja przyznała dwa wyróżnienia dla Borysa Żochowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokołowie Podlaskim i Dominice Kutnik z Zespołu Szkół Specjalnych w Sokołowie Podlaskim.

Trzeciego dnia gościem specjalnym wydarzenia była bratanica profesora Franciszka Kobryńczuka Monika Jurczak, która podarowała ponad 300 pamiątek po swoim stryjku i dzięki jej zaangażowaniu w Bibliotece Pedagogicznej w Sokołowie Podlaskim powstała wystawa pt. „Prof. Franciszek Kobryńczuk - Człowiek wielu talentów”, którą otworzyła wspólnie z dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Siedlcach Dorotą Salomon i prezesem Stowarzyszenia „Lepsze Jutro Gminy Sterdyń” Marianną Kobylińską. Wiele ciepłych słów o wybitnym uczonym profesorze Kobryńczuku opowiedział doktor i poeta Piotr Siemieniuk – uczeń profesora nazywając go Mistrzem.

Niespodzianką dla uczestników Szkół Podstawowych V Konkursu Poetyckiego im. Franciszka Kobryńczuka była obecność stoiska Koła Gospodyń Wiejskich w Łazowie, prezentującego „potrawy z lasu”. Z tej okazji podczas wydarzenia zorganizowany został także konkurs na „potrawę z lasu”, który odbył się dzięki dofinansowaniu przez Lasy Państwowe projektu pn. „Nie mam czasu, idę do lasu”. Do konkursu Panie z KGW Łazów przygotowały takie smakołyki jak: pierogi z jagodami, zupa grzybowa, mus grzybowy z grzankami, zupa borowikowa, pierogi z grzybami, sok z jagód, kiełbasa z dzika, pasztet z dziczyzny, piwo jałowcowe, podgrzybniaki na zimno, smażone maślaki. Komisja konkursowa jednogłośnie I miejsce przyznała dla Zupy grzybowej, którą przygotowała Danuta Regulska, II miejsce otrzymały Pierogi z grzybami przygotowane przez Bożenę Boruta i III miejsce otrzymała Katarzyna Popławska za pasztet z dziczyzny.

Organizację przedsięwzięcia wsparł Powiat Sokołowski, który dofinansował zakup nagród dla uczestników konkursu. Wszystkim laureatom tegorocznych zmagań w „V Konkursie Poetyckim im. Franciszka Kobryńczuka”  serdecznie gratulujemy. 
 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}