W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia symbolicznych czeków samorządom z terenu powiatów łosickiego, siedleckiego oraz sokołowskiego w ramach Rządowego Funduszu „Polski Ład” – Program Inwestycji Strategicznych, Edycja III PGR

25.07.2022

W poniedziałek 25 lipca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Sokołowie Podlaskim odbyła się uroczystość, podczas której zostały ogłoszone wyniki oraz wręczone symboliczne czeki na realizację zadań inwestycyjnych w ramach III Edycji Rządowego Funduszu „Polski Ład” – Program Inwestycji Strategicznych.

Zdjęcie grupowe reprezentacji Powiatu Sokołowskiego i moment wręczenia przez przedstawicieli rządu symbolicznego czeku na realizację inwestycji. Czek trzyma w dłoniach stojąca pośrodku starosta Elżbieta Sadowska.

Z tej okazji Powiat Sokołowski gościł przedstawicieli samorządów z trzech powiatów, tj. łosickiego, siedleckiego oraz sokołowskiego. W uroczystości uczestniczyli między innymi senator RP, wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, poseł na sejm RP Maciej Górski, wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, kierownik siedleckiej delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego Anna Kaszuba, starosta Elżbieta Sadowska, przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego Jacek Odziemczyk, wicestarosta Ryszard Domański, reprezentujący powiat łosicki starosta Janusz Kobyliński, wicestarosta siedlecki Małgorzata Cepek oraz wójtowie i burmistrzowie miast i gmin z terenu trzech powyższych powiatów – beneficjenci III Edycji  Rządowego Funduszu Polski Ład, która skierowana była do regionów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y.  W wyniku rozstrzygnięcia naboru wniosków samorządy z terenu powiatu łosickiego, siedleckiego oraz sokołowskiego otrzymały łącznie na zadania inwestycyjne 47 361 710,00 zł (samorządy z powiatu łosickiego 10 210 000,00 zł, samorządy z powiatu siedleckiego 19 023 710,00 zł. samorządy z powiatu sokołowskiego 18 128 000,00 zł) Należy przypomnieć, że w ramach poprzedniego naboru samorządy z terenu wspomnianych powiatów otrzymały wsparcie w wysokości aż 322 780 928,00 zł, a we wszystkich trzech edycjach jest to niebagatelna kwota ponad 622 587 000,00 zł. 

Dzięki pozyskanym środkom samorządy mogą podejmować realizację zadań, na które do tej pory nie miały pieniędzy. Jest to bezpośrednie rządowe wsparcie, które odpowiada na potrzeby mieszkańców. W ramach obecnej edycji  na terenie trzech powiatów środki zostaną przeznaczone między innymi na: remonty i przebudowy dróg gminnych i powiatowych, termomodernizacje budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej, budowę świetlic wiejskich i budynków użyteczności publicznej, budowę kanalizacji sanitarnych, remonty i rozbudowę szkół, rewitalizację zabytków.

W imieniu Powiatu oraz samorządowców starosta Elżbieta Sadowska podziękowała całemu rządowi RP z prezesem Rady Ministrów Mateuszem Morawieckim na czele. Przekazała również serdeczne podziękowania wiceministrowi zdrowia Waldemarowi Krasce, posłowi na sejm RP Maciejowi Górskiemu oraz nieobecnemu z powodu ważnych obowiązków służbowych posłowi na sejm RP Krzysztofowi Tchórzewskiemu za zaangażowanie w pracę na rzecz samorządów oraz dostrzeganie i reagowanie na ich potrzeby, a także stałe wspieranie starań jednostek o rządowe środki na realizację zadań inwestycyjnych. Podziękowania skierowała również do wicewojewody Sylwestra Dąbrowskiego oraz kierownika delegatury MUW w Siedlcach Anny Kaszuby. Obecni na sali przedstawiciele rządu serdecznie pogratulowali samorządom – beneficjentom funduszu „Polski Ład”. Podkreślili zaangażowanie i aktywne działania obecnego rządu na rzecz samorządów, a następnie wręczyli w towarzystwie starostów symboliczne czeki na realizację inwestycji.

W ramach złożonych wniosków na terenie powiatu łosickiego, siedleckiego oraz sokołowskiego łącznie 19 jednostek samorządowych otrzymało bezzwrotne wsparcie na realizację ważnych dla mieszkańców inwestycji. Na terenie powiatu sokołowskiego dzięki środkom z funduszu „Polski Ład” - Program Inwestycji Strategicznych, Edycja III PGR,  zrealizowane zostaną następujące zadania:


1.    Gmina Ceranów - 2 700 000,00 zł, 
zadanie: Modernizacja dróg na terenie gminy Ceranów.

2.    Gmina Sabnie - 1 764 000,00 zł,
zadanie: Przebudowa dróg wewnętrznych w miejscowości Kurowice. 

3.    Gmina Sokołów Podlaski - 3 430 000,00 zł,
zadanie: Rozbudowa budynku Zespołu Oświatowego w miejscowości Grochów Szlachecki.

4.    Gmina Sterdyń - 5 000 000,00 zł,
zadanie: Budowa budynku Urzędu Gminy w Sterdyni. 

5.    Miasto Sokołów Podlaski - 2 000 000,00 zł,
zadanie: Przebudowa targowiska przy ul. Ząbkowskiej w Sokołowie Podlaskim wraz z dokumentacją projektową i wielobranżowym nadzorem inwestorskim. 

6.    Powiat Sokołowski - 3 234 000,00 zł,
zadanie: Przebudowa trzech odcinków dróg powiatowych: Nr 3919W w obrębie wsi Kurowice, 3908W w obrębie wsi Łazów, 3903W w obrębie wsi Ceranów.
 

Zdjęcia (5)

{"register":{"columns":[]}}