W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uroczystość obchodów 70 - lecia OSP w Chądzyniu

W niedzielę w Chądzyniu lokalna społeczność oraz Druhowie Jednostki OSP świętowali Jubileusz 70 – lecia istnienia. Uroczystość rozpoczęła się od polowej Mszy Świętej odprawionej przez proboszcza Parafii p.w. Świętej Anny w Sterdyni ks. Andrzeja Witerskiego oraz ks. Sławomira Goworka.

Widok na stojące wzdłuż drogi poczty sztandarowe ustawione w szeregu.

Następnie na placu przed remizą odbył się apel, podczas którego poświęcono i nadano Jednostce sztandar. Wydarzenie było również okazją do wręczenia druhom i druhnom odznaczeń za zasługi dla Ochotniczej Straży Pożarnej. Zgromadzeni goście złożyli Jubilatom liczne życzenia i gratulacje. W uroczystości uczestniczyli między innymi: Dariusz Stopa  - dyrektor siedleckiej Delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, Marianna Kobylińska – wójt gminy Sterdyń wraz z samorządowcami gminnymi, władze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, Druhny i Druhowie z zaprzyjaźnionych jednostek OSP. Powiat Sokołowski reprezentowali starosta Adam Góral oraz wicestarosta Zbigniew Czerkas, którzy w imieniu Rady Powiatu, Zarządu jak i własnym przekazali całej Jednostce wyrazy uznania i podziękowanie za dotychczasową działalność oraz wręczyli okolicznościowy dyplom z gratulacjami.

Po części oficjalnej rozpoczął się piknik rodzinny pt. „Otwarcie Lata”, podczas którego nie brakowało atrakcji dla dzieci i dorosłych. Oprawę Jubileuszu zapewniła niezawodna Orkiestra dęta OSP w Sokołowie Podlaskim.

W imieniu całej społeczności Powiatu Sokołowskiego jeszcze raz serdecznie gratulujemy całej Jednostce. Doceniamy Wasze zaangażowanie, trudną i niebezpieczną służbę, która jest jednym z filarów bezpieczeństwa naszej Małej Ojczyzny.  Przeszło 70 – letnia historia OSP w Chądzyniu jest nieodłącznym elementem bogatej tradycji strażackiej na terenie powiatu sokołowskiego. Wyrażamy radość, że dzięki poświęceniu i determinacji kolejnych pokoleń Druhów, jednostka nieustannie się rozwija, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Życzymy wszelkiej pomyślności na kolejne lata.

 

fotografie: M. Kobylińska, U. Turos – Urząd Gminy Sterdyń

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}