W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uczniowie ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim mistrzami Polski w strzelectwie sportowym

12.10.2022

W dniach 03-05 października br. na strzelnicy sportowej w Tarnowie odbył się finał 61. Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety 2022”.

Na fotografii zwycięscy zawodów strzeleckich "Srebrne muszkiety 2022", którzy prezentują wygrany muszkiet, puchary i medale. Wraz z nimi na fotografii pozują trenerzy zwycięskiej drużyny oraz organizatorzy zawodów. W tle banery z logotypami organizatorów zawodów.

Po zwycięstwie w zawodach wojewódzkich drużyna Zespołu Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim zakwalifikowała się do Mistrzostw Polski. W ogólnopolskich finałach brało udział 16 województw w kategorii chłopców oraz dziewcząt. Zawodnicy strzelali z karabinka sportowego, kaliber 5,6 mm w postawie leżącej na dystansie 50 m. Na oddanie 60 strzałów każdy zawodnik miał 60 minut. Zawodnicy Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim osiągnęli podwójny sukces. Indywidualnie pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski zdobył Adam Kamiński, a trzecie miejsce Łukasz Dawidowski. Ponadto drużyna chłopców wywalczyła wicemistrzostwo Polski.
Opiekunami drużyny są instruktorzy strzelectwa sportowego Piotr Adamczuk i Mieczysław Bogaj. Warto podkreślić, że drużyna z Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim reprezentująca Powiat Sokołowski czwarty rok z rzędu jest najlepsza w Województwie Mazowieckim i reprezentuje Mazowsze w finałach ogólnopolskich. Podobne rezultaty szkoła osiągnęła w 2020 roku zdobywając I miejsce indywidualnie i drużynowo.

Wyniki: 


- Klasyfikacja indywidualna chłopców:

  1. Kamiński Adam – Sokołów Podlaski (Mazowsze) – 592,7 pkt
  2. Szczęsny Kamil – Kłodawa (Wielkopolskie) – 590,3 pkt
  3. Dawidowski Łukasz – Sokołów Podlaski (Mazowsze) – 589,6 pkt
  4. Ujejski Wiktor – Tarnów (Małopolskie) – 587,3 pkt
  5. Poniatowski Michał – Sokołów Podlaski (Mazowieckie) – 585,0 pkt 

- Klasyfikacja drużynowa chłopców open:

  1. Bydgoszcz (Kujawsko-Pomorskie) – 1828,2 pkt
  2. Sokołów Podlaski (Mazowieckie) – 1767,3 pkt
  3. Chełm (Lubelskie) – 1760,5 pkt
  4. Żywiec (Śląskie) – 1752,4 pkt
  5. Kłodawa (Wielkopolskie) – 1728,3 pkt

Na sukcesy uczniów Zespołu Szkół Nr 1 im. K.K. Baczyńskiego reprezentujących Powiat Sokołowski na szczeblu ogólnopolskim złożyło się wiele czynników. Zaczęło się od pomysłu obecnej dyrektor szkoły Małgorzaty Baranowskiej na powstanie w szkole klas mundurowych i zorganizowanie szkolnej strzelnicy pneumatycznej, gdzie młodzież klas wojskowych i policyjnych może doskonalić swoje umiejętności strzeleckie.
Kolejnym krokiem było nawiązanie współpracy z Klubem Strzelectwa Sportowego „SOKÓŁ” w Sokołowie Podlaskim, który umożliwia uczniom uzyskanie uprawnień strzeleckich Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Osiągnięte sukcesy nie byłyby jednak możliwe bez ciężkiej pracy zawodników i trenerów oraz wsparcia finansowego ze strony Powiatu Sokołowskiego, dzięki któremu uczniowie mogą wyjeżdżać na zawody ogólnopolskie oraz odbywać treningi strzeleckie na dystansie 50 m w profesjonalnej strzelnicy „Dragon” w Siedlcach. 

{"register":{"columns":[]}}