W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Trwa nabór do konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP

12 stycznia rozpoczął się nabór do trzeciej odsłony Konkursu dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP. Tematem przewodnim edycji będą "Polskie zwyczaje żniwne i dożynkowe".

Baner z logo konkursowym oparte na okręgu złożonym z czerwonych korali. W środku wizerunek pałacu prezydenckiego, a ponad nim napis Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich

Konkurs zainicjowany przez Małżonkę Prezydenta RP - Agate Kornhauser - Dudę, został objęty Jej Honorowym Patronatem. Adresatami Konkursu, podobnie jak w roku ubiegłym są: Koła Gospodyń Wiejskich wpisane do Krajowego Rejestru KGW, o których mowa w ustawie z dnia 9 listopada 2018 r. o kołach gospodyń wiejskich (Dz.U. z 2021 r. poz. 2256), koła działające na podstwaie ustawy z dnia 8 października 1982 r. o społeczno - zawodowych organizacjach rolników (Dz.U. z 2022 r. poz. 281) oraz stowarzyszenia skupiające kobiety z terenów wiejskich, których celem statutowym działania jest w szczególności rozwój kultury ludowej, w tym kultury lokalnej i regionalnej, promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, a także działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

Nabór do konkursu trwa do 12 marca br. Wzorem poprzednich edycji, etap wojewódzki odbędzie się w formule online, natomiast etap ogólnopolski planowany jest jako wydarzenie stacjonarne w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze" im. Tadeusza Sygietyńskiego, z udziałem Małżonki Prezydenta RP. Ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Dożynek Prezydenckich 2023 w Warszawie.

Serdecznie zachęcamy Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie Powiatu Sokołowskiego do udziału w konkursie.

Poniżej w materiałach znajdują się:  plakat, Regulamin Konkursu oraz karta zgłoszeniowa.
Szczegóły Konkursu można odnaleźć także na stronie Kancelarii Prezydenta RP, pod adresem: www.prezydent.pl/malzonka-prezydenta

 

Materiały

Plakat konkursowy
III​_Edycja​_KGW​_Plakat.pdf 0.79MB
Regulamin konkursowy
Regulamin​_III​_edycji​_Konkursu​_dla​_Kol​_Gospodyn​_Wiejskich​_o​_Nagrode​_Malzo.pdf 0.47MB
Karta zgłoszenia do konkursu
Karta​_zgloszeniowa​_Zalacznik​_nr​_1​_do​_Regulaminu.pdf 0.38MB
{"register":{"columns":[]}}