W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Spotkanie hodowców bydła mlecznego z terenu powiatu sokołowskiego

8 marca 2023 w Sokołowie Podlaskim odbyło się spotkanie hodowców bydła mlecznego z powiatu sokołowskiego zorganizowane przez Mazowiecki Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka oraz Polską Federację Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Zdjęcie grupowe hodowców bydła mlecznego z wicestarostą Ryszardem Domańskim. Uczestnicy na fotografii trzymają w dłoniach torebki oraz koperty z logo Powiatu Sokołowskiego. Zdjęcie wykonane na sali bankietowej. W tle rollupy promocyjne firm związanych z hodowlą bydła mlecznego.

Podczas spotkania przedstawione zostały wyniki prowadzonej oceny wartości użytkowej bydła mlecznego uzyskane przez hodowców w 2022 r. Powiat sokołowski plasuje się na drugim miejscu w województwie pod względem wydajności krów mlecznych, a najlepszą krowę na Mazowszu posiada Wojciech Mazurek z miejscowości Kożuchów, który zajął również zaszczytne II miejsce w rankingu 10 najlepszych hodowców w mazowieckiem. Wysokie IV miejsce w województwie zajął Dariusz Nasiłowski z miejscowości Skwierczyn-Dwór, natomiast miejsce VI zajął Tadeusz Stelęgowski z Kudelczyna. W dziesiątce najlepszych hodowców bydła mlecznego znaleźli się również Marek Pogorzelski z Kostek - VIII miejsce oraz Alina Strus z Brzozowa – Kolonii – IX miejsce. Hodowcy, którzy uzyskali najlepsze wyniki zostali nagrodzeni.

W imieniu starosty Elżbiety Sadowskiej najserdeczniejsze gratulacje oraz wyrazy uznania dla pracy hodowców złożył wicestarosta Ryszard Domański. Przekazał również wyróżnionym nagrody ufundowane przez Powiat Sokołowski.

W powiecie sokołowskim pod względem ilości mleka na 1 krowę kolejno miejsce zajęli:

  1. Mazurek Wojciech – 14560 kg
  2. Nasiłowski Dariusz – 14089 kg
  3. Stelęgowski Tadeusz – 13951 kg
  4. Pogorzelski Marek – 13339 kg
  5. Strus Alina – 13306 kg
  6. Paczuski Grzegorz – 13024 kg
  7. Kalicki Marcin – 12558 kg
  8. Banaszczuk Bożena, Boruta Małgorzata – 12325 kg
  9. Pliszka Łukasz – 12150 kg
  10. Kożuchowski Zdzisław – 11992 kg

Wszystkim hodowcom bydła mlecznego składamy jeszcze raz serdeczne gratulacje i wyrażamy podziw dla państwa pracy i wysiłku. Wartym podkreślenia jest fakt, że wśród dziesięciu najlepszych hodowców z województwa mazowieckiego, aż pięciu pochodzi z terenu powiatu sokołowskiego. Dziękujemy za osiągane wyniki i życzymy sił oraz motywacji do dalszej pracy.
 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}