W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Samorządy z terenu powiatu sokołowskiego pozyskały środki w ramach wniosków złożonych do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2022

16.02.2022

W dniu 16 lutego br. Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań rekomendowanych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2022.

owalna podwójna ramka rysowana zieloną linią. We wnętrzu na górze półokrągły napis powiat, w środku kłos z dziewięcioma ziarnami symbolizującymi jednostki samorządu terytorialnego na terenie powiatu sokołowskiego oraz postać spoglądającego na nie sokoła, na dole półokrągły napis sokołowski.

 

W dniu 16 lutego br. Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań rekomendowanych do dofinansowania ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na rok 2022. 

W ramach przyznanych środków Powiat Sokołowski pozyskał dofinansowanie na zadanie przewidziane na lata 2022 - 2023 pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 3930W na odcinku Repki – Zawady” (3,280 km) w łącznej wysokości 3 254 948,50 zł, co stanowi 70% wartości projektu. 

Gmina Repki pozyskała dofinansowanie na zadanie pn. „Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Czaple -  Kolonia” (3,180 km) w wysokości 1 167 730,63 zł, co stanowi 60% wartości inwestycji.

Gmina Sterdyń pozyskała środki w wysokości 1 397 365,39 zł na realizację inwestycji pn. „Przebudowa drogi gminnej 390911W w miejscowości Szwejki oraz przebudowa drogi gminnej 390909W Sterdyń – Dzięcioły – Chądzyń na odcinku Lebiedzie – Dzięcioły Bliższe” (1,645 km), co stanowi 70% wartości zadania.

Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg Miasto Sokołów Podlaski pozyskało dofinansowanie na realizację zadania przewidzianego na lata 2022 - 2023 pn. „Przebudowa ulicy Spacerowej i Lazurowej wraz z odwodnieniem w Sokołowie Podlaskim (0,908 km)  w łącznej wysokości 1 373 786,81 zł, co stanowi 70% wartości inwestycji.

Wysokość dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla zadań powiatowych i gminnych uzależnione jest od dochodów jednostek samorządu terytorialnego, tj. im niższy dochód własny, tym większy procent dofinansowania, który może wynieść do 80 proc. kosztów realizacji zadania.

Łącznie w ramach listy podstawowej naboru wniosków do RFRD na 2022 r. samorządy z terenu powiatu sokołowskiego pozyskały 7 193 831,33 zł  na realizację zadań na drogach powiatowych oraz gminnych o łącznej długości 9,013 km. Zarząd Powiatu Sokołowskiego ze starostą Elżbietą Sadowską na czele serdecznie dziękuje Prezesowi Rady Ministrów Mateuszowi Morawieckiemu za dostrzeganie i odpowiadanie na potrzeby samorządów z terenu powiatu sokołowskiego w zakresie budowy oraz przebudowy dróg. Dobrej jakości sieć drogowa przekłada się na rozwój całego powiatu sokołowskiego oraz bezpieczeństwo jego mieszkańców. Szczególnie dziękuje parlamentarzystom z senatorem Waldemarem Kraską na czele, którzy wspierają Powiat w pozyskiwaniu środków zewnętrznych oraz w kontaktach z Rządem RP. Podziękowania kieruje również do wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła za przychylność dla jednostek samorządu terytorialnego z terenu powiatu sokołowskiego.

                          

{"register":{"columns":[]}}