W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Puchary Starosty Sokołowskiego zostały w Sokołowie

03.11.2022

W niedzielę, 30 października w Sokołowie Podlaskim po raz osiemnasty rozegrano Turniej Szachowy o Puchar Starosty Sokołowskiego. W zorganizowanych przez UKS Sokołowskie Towarzystwo Szachowe zawodach wystartowało łącznie 28 zawodników z regionu oraz z Warszawy.

Na zdjęciu grupowym uczestnicy Turnieju w kategorii juniorzy do lat 12, którzy trzymają w dłoniach dyplomy oraz torby z nagrodami ufundowanymi przez Powiat Sokołowski. Wraz z dziećmi na zdjęciu widzimy organizatora pana Józefa Flazińskiego reprezentującego STSz oraz wicestarostę Ryszarda Domańskiego, który wręczył laureatom nagrody.

Szachiści rywalizowali o puchary i nagrody ufundowane przez Powiat Sokołowski w trzech kategoriach wiekowych: dorośli, juniorzy do lat 18 i juniorzy do lat 12. Po rozegraniu ostatniej, siódmej rundy zawodów, okazało się, że we wszystkich kategoriach zwycięzcami zostali reprezentanci UKS Sokołowskiego Towarzystwa Szachowego.

W kategorii open i dorosłych zwyciężył Józef Flaziński (6 pkt.) przed Sławomirem Kurpiewskim (5,5 pkt.) i Wiesławem Kobryniem (5 pkt.) reprezentującymi KSz Skoczek Siedlce. W kategorii juniorów do lat 18 zwyciężył Paweł Nasiłowski z STSz Sokołów Podlaski przed zawodnikami Skoczka Siedlce, Kacprem Wolaninem i Mikołajem Mazurem. W kategorii juniorów do lat 12 najlepszy był Mateusz Strus z STSz Sokołów Podlaski przed Michałem Skolimowskim ze Skoczka Siedlce i Tadeuszem Strusem z STSz. 

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary, czołowa trójka w każdej grupie otrzymała medale i nagrody rzeczowe, a wszyscy juniorzy gadżety ufundowane przez Powiat Sokołowski. W imieniu starosty Elżbiety Sadowskiej nagrody uczestnikom zawodów wręczył wicestarosta Ryszard Domański, który podczas uroczystego  rozstrzygnięcia i zakończenia zawodów pogratulował wszystkim zawodnikom oraz podkreślił walory królewskiej gry i korzyści płynące z uprawiania tej dyscypliny sportowej.

W imieniu Powiatu Sokołowskiego składamy serdeczne gratulacje zwycięzcom i dziękujemy za udział wszystkim uczestnikom Zawodów o Puchar Starosty Sokołowskiego.
 

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}