W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powiat Sokołowski Solidarny z Ukrainą

15.04.2022

Dzięki prowadzonej dotychczas przez Powiat Sokołowski zbiórce oraz wielkiej hojności całej społeczności powiatu, oprócz pomocy skierowanej do uchodźców na miejscu, zorganizowane zostały również transporty z pomocą humanitarną.

Na białym tle widoczny po lewej tytułowy napis. Po prawej stronie fragment dziewczynki w biało - czerwonym stroju ludowym z wyciągniętą dłonią, na której położone jest kamienne serce w kolorze żółto - niebieskim tj. niebiesko - żółtym.

Między innymi na prośbę Wojewody Mazowieckiego przekazano dary do punktów recepcyjnych na warszawskim Torwarze oraz przy Al. Jerozolimskich, gdzie trafiły bezpośrednio do uchodźców przybywających pociągami z Ukrainy.

W piątek, 8 kwietnia z Zespołu Szkół Nr 1, dzięki współpracy z DPS w Wirowie i Zespołem Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim wyruszył kolejny transport z pomocą humanitarną od mieszkańców Powiatu Sokołowskiego. Składał się on z darów zgromadzonych w Zespole Szkół Nr 1 oraz przekazanych przez samorząd gminy Repki i Sterdyń, a także przez OSP Mursy, P.P.H.U. Gama S. J., Sieć Sklepów P.H.U. Topaz Sp. z o. o., Młyn Bracia Górscy. Pomoc została dostarczona do Lublina i odebrana przez przedstawicieli Centrum Wolontariatu „Twórz Dobro” działającego przy Kolegium Lwowskim Narodowego Uniwersytetu Rolniczego w Horochowie w Ukrainie. Dar serca mieszkańców Powiatu trafił między innymi do ludności cywilnej, szpitali oraz żołnierzy z Charkowa, Czernichowa, Kijowa i Mikołajowa.W najbliższym czasie planowane są kolejne wyjazdy z pomocą.

W dalszym ciągu mieszkańcy mają możliwość przekazywania darów do koszyków, które ustawione są w sklepach Gama przy ul. Olszowej i Piłsudskiego, jak również w sklepach Topaz przy ulicy Piłsudskiego i w Parku Handlowym w Sokołowie Podlaskim. Dary można przekazywać także w punktach zbiórek utworzonych przez poszczególne samorządy na terenie powiatu sokołowskiego. Powiatowy punkt zbiorczy funkcjonuje w hali sportowej ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 22.00.

Równolegle trwa zbiórka darów zorganizowana wspólnie z Oddziałem Powiatowym Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim. Pragniemy zachęcić Państwa do wzięcia udziału w prowadzonej akcji. Tym razem pomoc skierowana zostanie do potrzebujących żołnierzy walczących z wojskiem rosyjskim o niepodległość i integralność Ukrainy.

Zbieramy: buty taktyczne, ubrania strażackie koszarowe/moro, bieliznę (nową), koce, śpiwory, pościel, folie NRC, materiały medyczne, bieliznę termoaktywną, odzież sportową (dresową) i inne rzeczy, które mogą być przydatne żołnierzom.

Serdecznie prosimy, aby przekazywane ubrania były nowe, ewentualnie niezniszczone i uprane. Wyżej wymienione artykuły będą zbierane do dnia 22 kwietnia w godzinach
8:00 - 16:00 w Starostwie Powiatowym w Sokołowie Podlaskim (garaże z tyłu budynku).

Wszystkim mieszkańcom oraz podmiotom zaangażowanym w akcję wsparcia dla Ukrainy serdecznie dziękujemy za udzieloną dotychczas pomoc i serce okazywane sąsiadom w tym niezwykle trudnym dla nich i dla nas wszystkich momencie historii.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}