W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powiat Sokołowski pozyskał ponad 4,3 mln zł dofinansowania na przewozy autobusowe o charakterze użyteczności publicznej na rok 2023 r.

29.11.2022

W dniu 29 listopada br. w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie, starosta Elżbieta Sadowska oraz wicestarosta Ryszard Domański przy kontrasygnacie skarbnika Powiatu Iwony Odrobińskiej podpisali z wojewodą mazowieckim umowę na objęcie dopłatą zadania własnego Powiatu, jako organizatora w zakresie publicznych przewozów autobusowych realizowanych przez PKS „Sokołów” S. A. Z ramienia wojewody mazowieckiego umowę podpisał wicewojewoda Sylwester Dąbrowski.

Zdjęcie grupowe, na którym widzimy przedstawicieli samorządów wraz z przedstawicielami Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie. Za grupą stojących w dwóch rzędach osób widoczna ciemna (granatowa) ścianka z białymi logotypami Wojewody Mazowieckiego składającym się z białego orła w koronie oraz podpisu Wojewoda Mazowiecki. Logotypy ułożone w rządkach od góry do dołu ścianki.

Dzięki pozyskaniu z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej dofinansowania w kwocie 4 316 465,00 zł możliwe będzie utrzymanie oraz rozwój połączeń komunikacyjnych na aż 26 liniach autobusowych na terenie całego powiatu sokołowskiego.  Wartość projektu wynosi 4 805 664,48 zł, a wkład własny został zabezpieczony przez Powiat Sokołowski.

Utrzymanie dobrze rozwiniętej siatki połączeń komunikacji publicznej na terenie powiatu jest jednym z priorytetów obecnego Zarządu. Dzięki pozyskanym środkom mieszkańcy Powiatu, a szczególnie ci z mniejszych miejscowości, z których dojazd do większych ośrodków był niemożliwy lub utrudniony, będą mogli korzystać z transportu publicznego, aby dojechać do pracy, szkoły, ośrodków zdrowia, urzędów, instytucji kultury, czy też celem załatwienia spraw osobistych. Działania te pozwalają na ograniczenie wykluczenia osób, które z różnych przyczyn nie mogą korzystać z własnych środków transportu i dla których komunikacja publiczna stanowi jedyną możliwość przemieszczania się.
 

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}