W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powiat Sokołowski podpisał umowy na dofinansowanie trzech zadań inwestycyjnych

W dniu 19 maja br. w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Kosów Lacki starosta Elżbieta Sadowska oraz wicestarosta Ryszard Domański podpisali trzy umowy pomiędzy Powiatem Sokołowskim, a Województwem Mazowieckim reprezentowanym przez członków Zarządu Elżbietę Lanc i Janinę Ewę Orzełowską.

Na zdjęciu członkowie Zarządu Województwa Mazowieckiego wraz z reprezentacją Powiatu Sokołowskiego oraz wójtem Gminy Jabłonna Lacka. Jest to moment wręczenia symbolicznych czeków z dofinansowaniem na realizację trzech zadań inwestycyjnych tożsamych z treścią artykułu. Na czekach wypisane są kwoty dofinansowania oraz nazwa beneficjenta oraz nazwa zadania. W tle ścianka ze zdjęciami z hasłem Mazowsze dla sołectw oraz rollup z napisem Kosów Lacki oraz herbem.

Przedmiotem pierwszej z umów jest udzielenie dotacji z budżetu Województwa Mazowieckiego na dofinansowanie realizacji zadania pn. „Utworzenie pracowni rezonansu magnetycznego w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego, oraz określenie warunków rozliczenia tej dotacji”.

Całkowita wartość zadania wynosi 1 782 270 zł.

Województwo mazowieckie zobowiązało się do przekazania dotacji stanowiącej nie więcej niż 60%  całkowitej wartości Zadania, w kwocie nieprzekraczającej 1 069 362 zł. na wydatki związane z realizacją zadania.

Kolejna z umów dotyczy udzielenia dotacji z budżetu Województwa Mazowieckiego na dofinansowanie realizacji zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 3921W na odcinku Gródek – Dwór – Mołożew – Wieś  w ramach instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju Województwa Mazowieckiego”.

Całkowita wartość zadania wynosi 6 700 000 zł.

Województwo mazowieckie zobowiązało się do przekazania dotacji stanowiącej nie więcej niż 60%  całkowitej wartości Zadania, w kwocie nieprzekraczającej 2 939 683 zł. na wydatki związane z realizacją zadania.

Ostatnia z umów dotyczy przekazania ze środków finansowych budżetu Województwa Mazowieckiego dotacji w wysokości 250 000 zł na realizację zadania pn. „Przebudowa  - modernizacja drogi powiatowej 3927W w obrębie ewidencyjnym Kanabród, gm. Repki”, polegającego na wykonaniu inwestycji  o nawierzchni z betonu asfaltowego na długości 330 mb, zlokalizowanego w obrębie ewidencyjnym Kanabród na działkach nr 168/2 i 206.

W uroczystości podpisania powyższych umów uczestniczył także dyrektor siedleckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie Dariusz Stopa.
 

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}