W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powiat podpisał umowę na dofinansowanie do przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej

26.01.2022

Powiat Sokołowski podobnie jak w latach ubiegłych złożył wniosek do Wojewody Mazowieckiego na objęcie dofinansowaniem w 2022 roku realizacji zadania własnego jako organizatora w zakresie funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej poprzez dopłatę do ceny usługi jednego wozokilometra na trasach autobusowych na terenie powiatu sokołowskiego.

Starosta Elżbieta Sadowska podpisuje z wojewodą mazowieckim Konstantym Radziwiłłem umowę na dofinansowanie do przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. W tle niebieska ścianka z logo wojewody oraz polska flaga. Podpisujący siedzą przy drewnianym stole

Wniosek został pozytywnie rozpatrzony, a w dniu 26 stycznia w siedzibie Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie starosta Elżbieta Sadowska oraz wicestarosta Ryszard Domański przy kontrasygnacie skarbnika Iwony Odrobińskiej podpisali stosowną umowę z wojewodą mazowieckim Konstantym Radziwiłłem.

Na dopłaty w 2022 r. Powiat pozyskał kwotę 4 303 836 zł. Dzięki tym środkom mieszkańcy, przede wszystkim z mniejszych miejscowości, będą mogli dotrzeć środkami transportu publicznego do pracy, szkół, placówek zdrowia i instytucji publicznych. Zwiększenie siatki połączeń autobusowych tworzy także możliwość dojazdu do pracy z miejscowości, w których dojazd był dotychczas utrudniony lub niemożliwy.
Powiat Sokołowski jako organizator dodatkowo zabezpieczył środki własne na realizację zadania, które zostały uwzględnione w budżecie na rok 2022 w kwocie 488 595 zł. Łącznie dofinansowano 25 linii komunikacyjnych przebiegających przez teren wszystkich gmin Powiatu Sokołowskiego, których długość wynosi w sumie 869 km. Łączna długość do wykonania w ciągu 2022 r. liczy blisko 1,5 mln km. Operatorem przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej jest Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej „Sokołów” w Sokołowie Podlaskim S.A. Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców powiatu do korzystania ze świadczonych przez firmę przewozów autobusowych.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}