W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Policjanci z terenu powiatu sokołowskiego obchodzili dzisiaj „Święto Policji”

Zdjęcie grupowe na tle sokołowskiej komendy, na którym widzimy wszystkich uczestników uroczystości.

W promieniach słońca oraz w strugach deszczu, tak w środę 16 lipca obchodzili swoje święto funkcjonariusze oraz pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim oraz posterunków na terenie powiatu sokołowskiego.

Poza funkcjonariuszami w uroczystym apelu, który odbył się za sokołowską komendą wzięli również udział licznie zaproszeni goście, a wśród nich: członek zarządu województwa mazowieckiego Janina Ewa Orzełowska, starosta Adam Góral, wicestarosta Zbigniew Czerkas, przedstawiciele samorządów z terenu powiatu - burmistrz Iwona Kublik wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej w Sokołowie Podlaskim Danielem Krakowskim, burmistrz miasta i gminy Kosów Lacki Jan Słomiak, wójtowie: Marianna Kobylińska, Grzegorz Krysiak, Janusz Kur, Wiesław Michalczuk, Apolonia Stasiuk, Zbigniew Woźniak, inspektor Jerzy Sztuc, zastępca komendanta wojewódzkiego policji,  przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów mł. insp. Dariusz Brzezicki, byli komendanci sokołowskiej policji, przedstawiciele służb mundurowych i instytucji współpracujących z policją, kapelan powiatowy Policji oraz rodziny funkcjonariuszy.

Po wprowadzeniu sztandaru, meldunek zastępcy komendanta wojewódzkiego policji insp. Jerzemu Sztucowi złożył dowódca uroczystości nadkom. Tomasz Bartosiak, a po odegraniu Hymnu Państwowego uczczono minutą ciszy pamięć policjantów, którzy odeszli na wieczną służbę.

Nie brakowało życzeń, listów gratulacyjnych, jak również wielu ciepłych słów podziękowań za codzienną służbę kierowanych przez przemawiających gości do policjantów i pracowników Komendy Powiatowej Policji oraz posterunków.

Wspólnie z samorządowcami z terenu powiatu sokołowskiego życzenia złożył i wyraził wdzięczność za wykonywaną pracę na rzecz bezpieczeństwa całej społeczności powiatu sokołowskiego starosta Adam Góral. Pogratulował również awansów funkcjonariuszom, w tym na stopień inspektora kierującej Komendą Powiatową Policji w Sokołowie Podlaskim komendant Monice Sokołowskiej. W sumie 30 funkcjonariuszy, podczas apelu odebrało awanse na wyższe stopnie służbowe.

Nie zabrakło również odznaczeń. Decyzją Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji złoty medal „Za Zasługi dla Policji” otrzymał Wojciech Wicherski – prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Sokołowie Podlaskim, natomiast brązowy – Piotr Adamczuk - prezes Klubu Strzelectwa Sportowego "Sokół", wieloletni pracownik Komendy Powiatowej Policji.

Funkcjonariusze zostali uhonorowani także odznaczeniami NSZZ Policjantów. Krzyżem Niepodległości klasy II uhonorowany został podinsp. Dariusz Błoński, Medalem na 100-lecie Policji uhonorowano I zastępcę komendanta powiatowego policji w Sokołowie Podlaskim nadkom. Andrzeja Górala, Złotą Odznakę otrzymał nadkom. Sławomir Tomaszewski, „Medalem za Zasługi dla NSZZ Policjantów Województwa Mazowieckiego w Radomiu” wyróżniono asp. Dominikę Ślepowrońską, mł. asp. Aleksandrę Siemieniuk i sierż. szt. Macieja Balickiego.

Nagrodzeni zostali zwycięzcy zawodów strzeleckich o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Sokołowie Podlaskim oraz o Puchar Przewodniczącego Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów przy Komendzie Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim, które odbyły się 15 lipca br. Puchar Komendanta Powiatowego Policji zdobył sierż. Mariusz Skwierczyński, a Puchar Przewodniczącego NSZZ Policjantów st. post. Sylwia Górska. Dodatkowo komendant Monikę Sokołowską, asp. Roberta Anulewicza oraz asp. szt. Pawła Skórę w imieniu Klubu Strzelectwa Sportowego „Sokół” odznaczono za wkład w rozwój strzelectwa sportowego w powiecie sokołowskim oraz w mieście Sokołów Podlaski.

Na zakończenie, specjalnie dla wszystkich obecnych podczas uroczystości, pokaz musztry paradnej wykonali uczniowie Kompanii Reprezentacyjnej  Zespołu Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim.

Pomimo wyjątkowo kapryśnej pogody był to radosny, dobry dzień dla policjantów oraz ich rodzin. W imieniu Samorządu Powiatu Sokołowskiego, jeszcze raz składamy wszystkim Państwu najlepsze życzenia realizacji marzeń oraz zamierzeń, zarówno w służbie, jak również w życiu osobistym.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej fotogalerii z uroczystości na Facebooku Powiatu Sokołowskiego.

Galeria cz. I, Galeria cz. II

Zdjęcia (10)

{"register":{"columns":[]}}