Otwarte Zawody Strzeleckie Klas Mundurowych o Puchar Starosty Sokołowskiego
20.05.2022
9 maja 2022 r. Zespół Szkół Nr 1 im. K. K. Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim wspólnie z Powiatem Sokołowskim zorganizował „Otwarte Zawody Strzeleckie Klas Mundurowych o Puchar Starosty Sokołowskiego”. Zawody odbyły się na strzelnicy Klubu Strzelectwa Sportowego „SOKÓŁ”.
71 uczniów startowało w trzech konkurencjach: pistolet sportowy, strzelba gładkolufowa i karabinek pneumatyczny. Warunkiem uczestnictwa w zawodach było posiadanie ważnej licencji strzeleckiej Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Nad przebiegiem zawodów czuwali instruktorzy strzelectwa posiadający uprawnienia PZSS.
Najwszechstronniejszym strzelcem zawodów został Adam Kamiński z Zespołu Szkół Nr 1 z dorobkiem 9 pkt., następne miejsca zajęli Kornelia Kulikowska z Zespołu Szkół Nr 1 - 6 pkt., Damian Czubak z Niepublicznych Szkół ZDZ w Radomiu - 6 pkt. oraz Maciej Marchelewicz z Zespołu Szkół Nr1w Sokołowie Podlaskim – 5 pkt.
Najlepsi zawodnicy w poszczególnych konkurencjach:
Klasyfikacja Pistolet Sportowy 25 m
Miesjce w zawodach | Imię i nazwisko zawodnika | Nazwa szkoły | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Damian Czubak | ZDZ Radom | 87 pkt. |
2. | Kornelia Kulikowska | ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim | 86 pkt. |
3. | Gabriela Wyrozębska | ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim | 84 pkt. |
4. | Jakub Mrozowski | ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim | 81 pkt. |
5. | Bartłomiej Jóźwiak | ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim | 79 pkt. |
Strzelba gładkolufowa
Miesjce w zawodach | Imię i nazwisko zawodnika | Nazwa szkoły | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Maciej Marchelewicz | ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim | 7,14 s |
2. | Adam Kamiński | ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim | 8,39 s |
3. | Kacper Wojciuk | ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim | 8,44 s |
4. | Krystian Piejka | ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim | 10,35 s |
5. | Mateusz Brudnios | ZDZ Radom | 10,42 s |
Karbinek pneumatyczny
Miesjce w zawodach | Imię i nazwisko zawodnika | Nazwa szkoły | Wynik |
---|---|---|---|
1. | Adam Kamiński | ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim | 70 pkt. |
2. | Natalia Saczuk | ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim | 55 pkt. |
3. | Jakub Osipiak | SLO w Sokołowie Podlaskim | 55 pkt. |
4. | Kornelia Kulikowska | ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim | 54 pkt. |
5. | Damian Czubak | ZDZ Radom | 53 pkt. |
W imieniu Powiatu Sokołowskiego dziękujemy wszystkim zawodnikiem za zaciętą sportową rywalizację, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników.
Informacja i zdjęcia Zespół Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim.