Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 2026 OSP – Strażacy w służbie drugiemu człowiekowi, nie tylko w czasie pożaru
W ramach konkursu rozstrzygnięty został etap powiatowy, który realizowany był w 5 kategoriach wiekowych. Tegoroczny konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 221 osób z terenu powiatu sokołowskiego.
Przekazane na konkurs prace wykonane zostały z zastosowaniem najróżniejszych technik (pastele, grafika, wyklejanki, akwarele itp.) i przedstawiały własne wyobrażenia dzieci i młodzieży dotyczące udziału formacji straży pożarnej w akcjach ratowniczo-gaśniczych, działaniach związanych z przeciwdziałaniem zagrożeniom, zwalczaniem i usuwaniem skutków klęsk żywiołowych, ekologicznych, itp.
Jury po dokonaniu oceny prac plastycznych wyłoniło zwycięzców eliminacji powiatowych w Sokołowie Podlaskim w następujących grupach wiekowych:
I GRUPA – przedszkola
1. Zuzanna Ciołek – Miejskie Przedszkole Nr 5 w Sokołowie Podlaskim
2. Zofia Jelińska - Miejskie Przedszkole Nr 2 w Sokołowie Podlaskim
3. Zuzanna Drabanek - Miejskie Przedszkole Nr 5 w Sokołowie Podlaskim
4. Amelia Boratyńska - Miejskie Przedszkole Nr 2 w Sokołowie Podlaskim
5. Miłosz Maliszewski - Gminne Przedszkole w Kosowie Lackim
II GRUPA – szkoły podstawowe klasy I-IV
1. Łucja Brylińska – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 w Sokołowie Podlaskim
2. Alicja Brylińska - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 w Sokołowie Podlaskim
3. Patrycja Chomicz - Zespół Oświatowy im. Św. Królowej Jadwigi w Bielanach- Jarosławach
4. Bartosz Kierylak – Zespół Oświatowy w Nowej Wsi
5. Zuzanna Rusinek – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 w Sokołowie Podlaskim
III GRUPA - szkoły podstawowe klasy V-VIII
1. Albert Domaniuk - Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 w Sokołowie Podlaskim
2. Aleksander Krasnodębski - Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Niecieczy
3. Miłosz Paczóski - Zespół Oświatowy im. Sybiraków w Rozbitym Kamieniu
4. Kacper Łęczycki - Zespół Szkół w Skrzeszewie
5. Jakub Koc – MDP w Kosowie Lackim
IV GRUPA – szkoły ponadpodstawowe
1. Maja Nasiłowska - Zespół Szkół Nr 1 im. K, K, Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim
2. Kacper Kdzior – MDP w Kosowie Lackim
3. Kuba Zduniak - MDP w Kosowie Lackim
4. Kalina Karandys - Zespół Szkół w Kosowie Lackim
5.Maksymilian Kobyliński - Zespół Szkół Nr1 im. K, K, Baczyńskiego w Sokołowie Podlaskim
V GRUPA – osoby dorosłe
1. Edyta Panufnik - Hołowienki
2. Karol Grono – OSP Kosów Lacki
Organizacja powiatowego szczebla Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP 2026 pt. ” OSP – strażacy w służbie drugiemu człowiekowi, nie tylko w czasie pożaru” została dofinansowana ze środków z budżetu Powiatu Sokołowskiego.
W imieniu Powiatu Sokołowskiego dziękujemy wszystkim za udział w konkursie, laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.