W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowy Komendant w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim

01.04.2022

W piątek 1 kwietnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyła się uroczystość, podczas której odczytany został akt powołania z dniem 1 kwietnia bryg. Pawła Dmowskiego na stanowisko nowego komendanta powiatowego PSP w Sokołowie Podlaskim.

Komendant Paweł Dmowski klęczy przed pocztem sztandarowym złożonym z trzech strażaków i składa pocałunek na sztandarze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim.

W wydarzeniu udział wzięli między innymi: przedstawiciele samorządów z terenu powiatu sokołowskiego, przedstawiciele instytucji współpracujących ze strażą pożarną, członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Wojciech Wicherski, wiceprezes powiatowych struktur OSP, poprzedni komendanci powiatowi PSP Tomasz Wilk, Roman Malinowski oraz Józef Panasz, komendant powiatowy Policji w Sokołowie Podlaskim Mariusz Okulus, strażacy i pracownicy sokołowskiej komendy.

Odczytany został list gratulacyjny wiceministra zdrowia, senatora RP Waldemara Kraski, który z racji pełnionych obowiązków nie mógł osobiście uczestniczyć w uroczystości.

Powiat Sokołowski reprezentowali starosta Elżbieta Sadowska oraz wicestarosta Ryszard Domański. Starosta w imieniu Zarządu Powiatu pogratulowała bryg. Pawłowi Dmowskiemu objęcia stanowiska komendanta i zadeklarowała wsparcie, jak również otwartość Powiatu Sokołowskiego na wzajemną współpracę. Gratulacje złożyli samorządowcy z terenu powiatu sokołowskiego.

Bryg. Paweł Dmowski urodził się 26.09.1978 r. w Sokołowie Podlaskim. Służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął jako słuchacz - podchorąży w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie w roku 1997. Po ukończeniu szkoły w 2001 r. i uzyskaniu tytułu inżyniera pożarnictwa w stopniu młodszego kapitana został skierowany do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim, gdzie rozpoczął służbę na stanowisku dowódcy zastępu w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP. W roku 2003 ukończył studia magisterskie na kierunku finanse i bankowość w zakresie ekonomii i organizacji ratownictwa. W latach 2004-2006 pełnił służbę na stanowiskach: młodszego specjalisty, a następnie specjalisty. Z dniem 01.11.2006 r. został mianowany na stanowisko dowódcy zmiany. Następnie od dnia 15 czerwca 2011 r. pełnił służbę na stanowisku dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sokołowie Podlaskim. Od dnia 19.02.2022 r. pełnił obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Sokołowie Podlaskim. Z dniem 01.04.2022 r. został powołany na  stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Sokołowie Podlaskim.


Za wzorową służbę Komendant był wielokrotnie nagradzany i odznaczony m. in.:

- Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” (2015 r.)

- Brązowym Medalem Za Długoletnią Służbę (2017 r.)

- Dyplomem Komendanta Głównego (2020 r.)

- Brązową Odznaką „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej” (2020 r.)

W imieniu całej społeczności Powiatu Sokołowskiego pragniemy jeszcze raz serdecznie pogratulować objęcia zaszczytnej funkcji komendanta, a także życzyć samych sukcesów w kierowaniu sokołowską Komendą Państwowej Straży Pożarnej.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}