W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Kolejny transport z pomocą humanitarną z trafił na Ukrainę

27.04.2022

W piątek 23 kwietnia Powiat Sokołowski zorganizował drugi transport z pomocą humanitarną przeznaczoną dla znajdujących się w stanie wojny ukraińskich sąsiadów.

Na białym tle widoczny po lewej tytułowy napis. Po prawej stronie fragment dziewczynki w biało - czerwonym stroju ludowym z wyciągniętą dłonią, na której położone jest kamienne serce w kolorze żółto - niebieskim tj. niebiesko - żółtym.

Autobus wypełniony darami tym razem skierował się do Chełma, gdzie pomoc w postaci: artykułów spożywczych, higienicznych i chemicznych, art. dziecięcych (między innymi obuwia dziecięcego), środków opatrunkowych, ubrań bojowych i koszarowych z przeznaczeniem dla służb mundurowych, hełmów, prądownic, odzieży, bielizny męskiej, obuwia oraz koców została ponownie odebrana przez przedstawicieli Centrum Wolontariatu „Twórz Dobro” działającego przy Kolegium Lwowskim Narodowego Uniwersytetu Rolniczego w Horochowie w Ukrainie. Dary po raz kolejny dzięki pracy wolontariuszy zostały doręczone do potrzebujących, tj. ludności cywilnej oraz żołnierzy walczących z rosyjskim agresorem na terytorium Ukrainy. Otrzymali je potrzebujący między innymi: z Kijowa, Zaporoża, Mikołajowa oraz Charkowa.Serdecznie dziękujemy za współpracę i wsparcie Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, który przekazał Powiatowi na potrzebę transportu znaczną ilość darów, dyrektorowi Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Sokołowie Podlaskim Sławomirowi Wróblewskiemu oraz Uczniom szkoły za prowadzoną zbiórkę, przekazaną pomoc i za udostępnienie autobusu, który przewiózł wszystkie rzeczy do punktu przeładunku w Chełmie. Dziękujemy również za okazane wsparcie Gminie Bielany oraz jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych w Bielanach, Buczynie, Kowiesach, Ratyńcu Starym i Wojewódkach Dolnych. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich instytucji, przedsiębiorstw oraz mieszkańców, którzy włączają się w dzieło pomocy Ukrainie. Państwa hojność, dobroć serca i solidarność z narodem ukraińskim są przykładem bezinteresowności, empatii i postawy pełnej człowieczeństwa. Okazywana na miejscu, jak również przekazywana w postaci darów pomoc z całą pewnością przyczynia się do uratowania wielu istnień ludzkich w tej naznaczonej zbrodnią wojnie. W najbliższym czasie Powiat Sokołowski planuje kolejny transport i zachęca wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tym dziele pomocy. Jednocześnie przypominamy, że punkty przekazywania darów organizowane są w każdej gminie na terenie powiatu sokołowskiego. Powiatowy punkt zbiorczy funkcjonuje w hali sportowej ZS Nr 1 w Sokołowie Podlaskim od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 22.00.  Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}