W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Jubileusz 10-lecia pracy Kapelmistrza Orkiestry Dętej OSP w Sokołowie Podlaskim

W piątek 28 czerwca w ramach koncertu na Trawniku Coolturalnym przy Sokołowskim Ośrodku Kultury, odbył się Koncert Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej pod batutą kapelmistrza Damiana Wołyńca.

Na scenie plenerowej widzimy członków Orkiestry w mundurach. Niektórzy w rękach trzymają instrumenty. Po prawej stronie na pierwszym planie Starosta Sokołowski z kwiatami oraz prezes Oddziału Powiatowego ZOSP RP. Po lewej Stronie na pierwszym planie kapelmistrz Orkiestry.

Orkiestra zaprezentowała różnorodny repertuar od klasycznych utworów takich jak marsze, poprzez muzykę rozrywkową. Koncert zgromadził liczną widownię, która entuzjastycznie przyjęła druhów ochotników. Wydarzenie było również okazją do podziękowania kapelmistrzowi Damianowi Wołyńcowi za 10 lat pracy na rzecz Orkiestry. Starosta Adam Góral w imieniu własnym, jak również Zarządu Powiatu pogratulował kapelmistrzowi obchodzonego jubileuszu, wyraził uznanie za przeszło dekadę pracy z muzykami orkiestry, przepełnioną licznymi sukcesami. Przekazał również na jego ręce pamiątkowy list gratulacyjny. Swoja wdzięczność dla Kierownika orkiestry wyrazili również: prezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP Wojciech Wicherski, przedstawiciele  miasta Sokołów Podlaski, dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury, jak również sami muzycy – członkowie Orkiestry.

Piątkowe wydarzenie pokazuje jak dużym uznaniem oraz sympatią lokalnej społeczności cieszy się działalność tutejszej Orkiestry OSP. Świadczy o tym fakt, iż swoimi występami uświetnia ona wiele uroczystości strażackich oraz wydarzeń na terenie powiatu sokołowskiego i w regionie. Jak podkreślił druh Damian Wołyniec jest to pasja na lata o czym świadczy skład Orkiestry, w którym obserwujemy duży przekrój wiekowy jej członków. Kapelmistrz zachęcał wszystkich, którzy chcą rozwijać muzyczną pasję do wstąpienia w jej szeregi. Sokołowska Orkiestra OSP swoją działalnością wpisuje się już od ponad 100 lat w tradycje strażackie na terenie powiatu, a swoją działalnością zaszczepia pasję i zamiłowanie do muzyki w kolejnych pokoleniach członków zespołu.

Ten szczególny wieczór był pełen radości oraz stanowił okazję do wspólnej zabawy. W imieniu Powiatu Sokołowskiego jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje Kapelmistrzowi, prowadzonej przez niego Orkiestrze oraz życzymy powodzenia i licznych sukcesów w kolejnych latach działalności.
 

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}