W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2023

W dniu 14 marca 2023 roku w Komendzie Powiatowej PSP w Sokołowie Podlaskim odbyły się eliminacje powiatowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", w którym udział wzięło 41 uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Powiatu Sokołowskiego. Organizatorem był Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Sokołowie Podlaskim we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim. Była to już 44 edycja zmagań cieszących się od lat dużym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. 

Zdjęcie grupowe laureatów turnieju wraz z członkami Jury na tle rollupu z logo Powiatu Sokołowskiego. W pierwszym rzędzie piątka dzieci z dyplomami
w dłoniach oraz z reklamówkami z nagrodami. Z tyłu członkowie komisji. Dodatkowo na zdjęciu w drugim rzędzie wicestarosta Ryszard Domański, który wręczał młodzieży nagrody.

Jury, w składzie: przewodniczący - bryg. Paweł Dmowski. – Komendant Powiatowy PSP w Sokołowie Podlaskim, sekretarz – dh Wojciech Wicherski  - Prezes Zarządu OP ZOSP RP, członek  - st. bryg. Sławomir Lipka  - Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Sokołowie Podlaskim, na podstawie regulaminu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, po dokonaniu oceny prac pisemnych zakwalifikowano do finału i dogrywek niżej wymienionych uczestników, wg następującej kolejności:

Grupa I
I miejsce – Gabriela Wyszomirska  - SP w Jabłonnie Lackiej,
II miejsce – Antonina Tomczuk – SP w Repkach,
III miejsce – Michał Marciniak  - SP w Nowej Wsi,
IV miejsce – Lena Pankiewicz  - SP w Repkach,
V miejsce – Maciej Pliszka -  SP nr 1 w Sokołowie Podl.

Grupa II
I miejsce – Zofia Pogorzelska – SP w Grochowie,
II miejsce – Anna Iwańska – SP nr 1 w Sokołowie Podl,
III miejsce – Bartosz Sapieja – SP w Kosowie Lackim,
IV miejsce – Izabela Salach – SP w Nowej Wsi,
V miejsce – Julia Pankiewicz  - SP w Repkach.

Grupa III
I miejsce – Fiedczak Adam - I LO Sokołów Podl.,
II miejsce – Gabriela Saczuk – ZS CKR Sokołów Podl.,
III miejsce – Wilk Miłosz -  I LO Sokołów Podl.,
IV miejsce – Filip Godlewski - I LO Sokołów Podl.,
V miejsce – Kacper Kopa – ZS Nr 1 Sokołów Podl.

W imieniu starosty Elżbiety Sadowskiej gratulacje i podziękowania uczestnikom konkursu przekazał wicestarosta Ryszard Domański, który uczestniczył w uroczystości ogłoszenia wyników i wręczenia nagród. 

Nagrody dla laureatów konkursu zostały ufundowane przez: Oddział Powiatowy ZOSP RP, Powiat Sokołowski, Powiatowy Bank Spółdzielczy w Sokołowie Podlaskim, Sklep Gama Sokołów Podlaski oraz KP PSP w Sokołowie Podlaskim.

Zwycięzcy w każdej kategorii będą reprezentować nasz powiat w Eliminacjach Wojewódzkich OTWP. 

 

Informacje: mł. bryg. Marcin Tomczuk – Naczelnik Wydziału Operacyjnego KP PSP w Sokołowie Podlaskim

źródło: https://www.gov.pl/web/kppsp-sokolow-podlaski/eliminacje-powiatowe-ogolnopolskiego-turnieju-wiedzy-pozarniczej-2023

Zdjęcia KP PSP w Sokołowie Podlaskim

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}