W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Trwa nabór zgłoszeń do konkursu "Bitwa Regionów" skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń

Trwa nabór zgłoszeń do VIII edycji ogólnopolskiego konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” skierowanego do Kół Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszeń

Na banerze od lewej strony widzimy ilustrację kobiety z warkoczem w tradycyjnym ludowym stroju. Na jej rękach rękawice bokserskie, a na głowie ma czapkę kucharską. W centralnej części w dwóch wierszach nazwa konkursu Bitwa Regionów po prawej stronie baneru wielokolorowe kwiaty przypominające ludową wycinankę.

„Bitwa Regionów” to ogólnopolski konkurs, w którym reprezentacje Kół Gospodyń Wiejskich przygotowują regionalną potrawę w oparciu o własną recepturę i rodzime produkty. 
W tegorocznym regulaminie „Bitwy Regionów” została wprowadzona istotna zmiana. Po raz pierwszy znalazł się wymóg, aby przy przygotowaniu potrawy konkursowej wykorzystać przynajmniej jeden produkt regionalny, tradycyjny. Wszystko po to, by pokazywać atuty kulinarne regionów. Przewidziano również zwrot środków za zakup produktów spożywczych do 500 zł przeznaczonych na przygotowanie potrawy konkursowej.  

Warunkiem udziału w Konkursie jest przesłanie do 31 marca 2023 r. formularza zgłoszeniowego drogą elektroniczną do którego link jest dostępny na stronie www.bitwaregionow.pl
Organizatorem głównym konkursu jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a współorganizatorem Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Serdecznie zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenia z terenu Powiatu Sokołowskiego do wzięcia udziału w tegorocznej edycji konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”, którego etap powiatowy odbędzie się już w maju w Repkach.
 

Materiały

Plakat konkursowy Bitwa Regionów 2023
Bitwa​_Regionów​_-​_2023!.jpg 0.18MB
{"register":{"columns":[]}}