W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dzień Osób z Niepełnosprawnością w ZUS 2023

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w miesiącu wrześniu zaprasza na "Dzień Osób z Niepełnosprawnością w ZUS". Jest to cykl wydarzeń w całej Polsce, podczas których zainteresowani będą mogli skorzystać z porad ekspertów ZUS oraz skonsultować się ze specjalistami instytucji partnerskich. Wszystkie spotkania mają charakter otwarty, a udział w nich jest bezpłatny.

Logo w kolorze zielonym składające się z liter tworzących napis ZUS. Po jego prawej stronie na na wysokość całego napisu pionowa kreska i w trzech liniach ułożony napis Zakład Ubezpieczeń Społecznych.


Tegoroczne hasło przewodnie wydarzeń brzmi „budzimy zrozumienie”, bo obudzenie w sobie zrozumienia dla siebie i innych jest podstawą budowania dobrych relacji.
W ramach tej akcji na terenie wszystkich oddziałów ZUS w całej Polsce odbędą się wydarzenia dla osób z niepełnosprawnościami. Podczas spotkań uczestnicy, ich bliscy oraz opiekunowie będą mogli uzyskać kompleksowe informacje z zakresu ubezpieczeń społecznych, przysługujących świadczeń i wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami.
Partnerami akcji są:

  • Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, 
  • Narodowy Fundusz Zdrowia, 
  • Rzecznik Praw Pacjenta,
  • Fundacja Integracja. 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Minister Rodziny i Polityki Społecznej.

Udział w wydarzeniach mogą wziąć wszyscy, którzy są zainteresowani wsparciem dla osób z niepełnosprawnościami. Nie trzeba się na nie zapisywać, a udział jest bezpłatny.
Harmonogram wydarzeń Dnia Osób z Niepełnosprawnościami jest dostępny na stronie zus.pl.
Zachęcamy również do lektury tegorocznego wydania „Informatora dla osób z niepełnosprawnością 2023”.

Materiały

Dzień osób z niepełnosprawnością 2023
2664​_23​_Dzień​_osób​_z​_niepełnosprawnościami​_A3.pdf 2.30MB
{"register":{"columns":[]}}