W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Cykl wierszy twórców związanych z powiatem sokołowskim „Piątek z poezją”

Szanowni Państwo, rozpoczynamy cykl wierszy „Piątek z poezją”, będzie to nowa propozycja dla wszystkich odwiedzających naszą stronę internetową. Powiat Sokołowski będzie publikował w każdy piątek utwór poetycki lokalnego pisarza, chcemy w ten sposób przybliżyć mieszkańcom powiatu sokołowskiego i nie tylko, jak wspaniałych mamy twórców związanych z naszą społecznością. Mówi się „piątek, piątek weekendu początek” jak lepiej go rozpocząć, niż garścią poezji? Poezja jest jak muzyka słów, która maluje obrazy w naszym umyśle i porusza serca, każdy z nas może mieć swój własny sposób odbierania i interpretowania jej treści. Piękno poezji jest wielowymiarowe, dzięki temu każdy może znaleźć coś wartościowego i inspirującego jeśli tylko otworzy się na tę sztukę słowa. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Zdjęcie przedstawia grafikę, na której widzimy z prawej strony bukiet kwiatów składający się z białych i różowych róż , leżących na stole z białym obrusem, z lewej strony delikatnie włożona w nie biała kartka z czarnym napisem Cykl wierszy "Piątek z poezją" oraz pod spodem zielone logo Powiatu Sokołowskiego"

„Podlaska wiosna”

O jak śliczna wiosna na Podlasiu!
Pełna zieleni i kwiatów!
Brzozy wysmukłe jak panny młode
Stoją na skraju lasu.

Za nimi w równym szeregu dęby
Tchnące powagą i mocą,
Dalej czeremchy okryte kwiatem
A wśród nich ptaszki świergocą!

Na ziemi dywan z białych kwiatów,
Kaczeńców i modrej sasanki,
Z których nasze piękne dziewczyny
Wiły na głowę wianki.

Pod samym lasem wije się strumyk
Czyściutki jak kryształ bez skazy.
Śliczne niezapominajki, błękitne jak niebo
Dawały uroku tym pięknym obrazom.

Nie ma niezapominajek, ani czystej rzeczki,
Pięknych krajobrazów co dech zapierają.
I żabiej muzyki nie słychać wśród stawu.
Dobrze, że jeszcze wspomnienia zostają.

 

(Wiosna 2003)
autor: Lucyna Maksimiak „Myśli sercem pisane”
wydawca: Towarzystwo Miłośników Ziemi Sterdyńskiej


 

{"register":{"columns":[]}}