W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Budowa mostu na rzece Bug przebiega zgodnie z harmonogramem

Do października przyszłego roku przewidywane jest zakończenie budowy mostu na rzece Bug łączącego powiat sokołowski i siemiatycki na wysokości miejscowości Krzemień i Granne.

Zdjęcie grupowe uczestników spotkania na tle rzeki Bug. W tle betonowe elementy powstającego mostu.

4 czerwca na terenie budowy odbyła się rada techniczna, podczas której omówione zostały postępy prac oraz dokonano częściowego odbioru wykonanych robót budowlanych oraz nadzoru inwestorskiego. Budowa mostu jest inwestycją sześciu samorządów, tj.: województwa podlaskiego i mazowieckiego, powiatu siemiatyckiego i sokołowskiego, gmin Perlejewo i Jabłonna Lacka. Liderem projektu jest Powiat Siemiatycki. W związku z tym w spotkaniu wzięli udział starosta sokołowski Adam Góral oraz wójt gminy Jabłonna Lacka Wiesław Michalczuk, natomiast Partnerów - samorządy z terenu powiatu siemiatyckiego reprezentowali: starosta siemiatycki Mariusz Cieślik, wicestarosta Łukasz Zubik, zastępca wójta gminy Perlejewo Jarosław Oksztul oraz przewodniczący Rady Gminy Perlejewo Bogdan Radziszewski. 

Prace przy budowie mostu przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem, a ich realizacja szacowana jest na 21% całości. Warto podkreślić, że dzięki współpracy pomiędzy samorządami realizowana jest inwestycja, której wartość wynosi ponad 101 mln zł. Z całą pewnością powstanie mostu i infrastruktury komunikacyjnej będzie impulsem do rozwoju gospodarczego oraz pozytywnie wpłynie na przepływ ludności, a także nadbużańską turystykę.

Wykonawcą zadania jest spółka Domost z Małkini Górnej, a nadzór inwestorski nad budową sprawuje spółka „Inko Consulting” z Krakowa. Most będzie miał długość 412 m i szerokość od 11,7 do 13,7 m. Po stronie powiatu sokołowskiego wraz z mostem powstanie droga dojazdowa o dł. 1,8 km. Dodatkowo w ramach inwestycji powstaną chodniki i ścieżki rowerowe. 

Powiat Sokołowski wyraża zadowolenie z faktu, iż może być częścią tak ważnego dla całego regionu projektu.
 

Zdjęcia (4)

{"register":{"columns":[]}}