W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Apel Starosty Sokołowskiego o wywieszenie na terenie powiatu sokołowskiego flag państwowych

27.04.2022

Szanowni Państwo – drodzy Mieszkańcy Powiatu Sokołowskiego. W związku ze zbliżającymi się świętami, tj. dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Świętem Konstytucji 3 maja, które obchodzimy kolejno 2 oraz 3 maja, gorąco zachęcam i apeluje o wywieszenie w tych dniach flag państwowych.

Powiewająca na maszcie flaga Polski na tle zachodzącego w mieście miasta

W ostatnich miesiącach jesteśmy świadkami krwawej wojny prowadzonej tuż za wschodnią granicą naszego kraju, agresji niesprowokowanej, spowodowanej atakiem państwa rosyjskiego na terytorium niezależnej, niepodległej i wolnej Ukrainy. Wydarzenia tych dni bez wątpienia wywołały w nas wszystkich niepokój i zmusiły do refleksji nad istotą wolności oraz nad bezpieczeństwem naszej Ojczyzny i całej Europy. Jest to trudny czas, w którym jako Polacy po raz kolejny pokazujemy, że jesteśmy narodem otwartym, pełnym empatii, gościnnym oraz chętnym do niesienia pomocy, jak również odpowiedzialnym, solidarnym i wrażliwym na krzywdę drugiego człowieka.

Ukochane biało – czerwone barwy prowadziły nas zawsze w trudnych chwilach i przez kolejne zakręty dziejów polskiej, nierzadko tragicznej historii. Zawsze dodawały nam otuchy, odwagi i były symbolem niezłomności, zwycięstwa oraz niepodległości. W tych szczególnie ważnych, świątecznych dniach sprawmy, aby na naszych domach, w miejscach pracy i na ulicach wszystkich miast i wsi na terenie powiatu sokołowskiego powiewały biało – czerwone flagi. Niech zapanuje i towarzyszy nam w świętowaniu atmosfera wspólnoty, jedności, patriotyzmu i dumy z bycia Polakami. Niech ten gest stanie się wyrazem szacunku i hołdu dla wszystkich, którzy walczyli o Niepodległą, dla wszystkich którzy przelali krew w imię kolejnych pokoleń Polaków. Zamanifestujmy naszą wolność i cieszmy się nią, gdyż jak pokazuje historia nigdy nie wiemy, czy nie będziemy zmuszeni w dniu próby po raz kolejny stanąć w Jej obronie.


Z poważaniem
/-/ Elżbieta Sadowska – Starosta Sokołowski

{"register":{"columns":[]}}