W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Apel o wywieszenie flag państwowych w związku z Narodowym Świętem Niepodległości

Szanowni Państwo, przed nami obchody Narodowego Święta Niepodległości. 11 listopada 1918 r. to data, która wyryta jest w naszej świadomości jako dzień, w którym nasza ukochana Ojczyzna po 123 latach niebytu, odzyskała miejsce na politycznej mapie Europy i świata.

Na fotografii powiewająca flaga Polski

Pomimo trwającej ponad wiek niewoli, krwawo tłumionych powstań narodowych, represji politycznych, zsyłek na Syberię, nasilającej się polityki rusyfikacji i germanizacji na przełomie XIX i XX wieku, Polacy nie porzucili marzeń o odzyskaniu niepodległości, a ogromna liczba obywateli oddała życie w walce o nią. Dzięki hartowi ducha i niezłomności Polacy osiągnęli swój cel pokonując wszelkie przeciwności. Dziś na wydarzenia z naszej historii patrzymy z perspektywy wolnego, demokratycznego i niepodległego państwa. Dzięki determinacji pokoleń miłujących Ojczyznę Polaków, patriotów możemy decydować o sobie i cieszyć się upragnioną wolnością. 

Jednak musimy pamiętać, że wolność nie jest dana raz na zawsze, a sytuacja zarówno w Europie jak i na świecie wyraźnie pokazuje, że w każdej chwili musimy być gotowi do obrony narodowych wartości, suwerenności i granic naszego Państwa. Dzień Narodowego Święta Niepodległości jest dla nas doskonałą okazją do celebrowania wolności i radosnego manifestowania miłości do Ojczyzny oraz narodowych tradycji, a także okazją do zjednoczenia pod biało – czerwonymi barwami. W przeddzień 105 rocznicy odzyskania niepodległości serdecznie zachęcam Państwa do wywieszenia w tym ważnym dniu flag państwowych na domach, zakładach pracy oraz w przestrzeni publicznej. Zachęcam również wszystkich Państwa do udziału w organizowanych z okazji Narodowego Święta Niepodległości licznych uroczystościach patriotycznych oraz wydarzeniach kulturalnych. Spędźmy ten dzień zjednoczeni w otoczeniu rodziny, przyjaciół, bliskich, okazujmy sobie wzajemną życzliwość, cieszmy się wolnością w zgodzie z wyznawanymi wartościami i wspólnie oddajmy hołd Niepodległej.

 

/-/ Elżbieta Sadowska - Starosta Sokołowski
 

{"register":{"columns":[]}}