W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

75 lat - I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej - Curie w Sokołowie Podlaskim

W dniach 9 – 10 listopada br. sokołowskie I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej – Curie obchodziło jubileusz 75 – lecia istnienia szkoły. Obchody zainaugurowane zostały w dniu 9 listopada.

Na fotografii moment odśpiewania hymnu szkoły. Na pierwszym planie poczet sztandarowy składający się z dwóch uczennic oraz ucznia. W tle grupa uczniów ustawiona w szeregu, którzy śpiewają hymn.

W kościele pw. Św. Jana Bosco w Sokołowie Podlaskim odbyła się msza święta celebrowana przez Jego Ekscelencję Biskupa Seniora Diecezji Drohiczyńskiej Tadeusza Pikusa. W świątyni zgromadzili się: dyrekcja szkoły oraz młodzież wraz z gronem pedagogicznym. Mszę koncelebrowali ksiądz Leszek Ruciński oraz ksiądz Adrian Arkita, katecheci I Liceum. Oprawę mszy świętej przygotowała z młodzieżą siostra Zofia Błońska.

Dzień później w sali widowiskowej Sokołowskiego Ośrodka Kultury odbyło się uroczyste spotkanie z udziałem społeczności szkolnej oraz licznie zaproszonych gości, pośród których nie zabrakło absolwentów Liceum, poprzednich dyrektorów placówki i emerytowanych nauczycieli. Była to okazja do wspomnień, podziękowań oraz do gratulacji z okazji tak dostojnej rocznicy. Organ prowadzący szkołę, którym jest Powiat Sokołowski podczas uroczystości reprezentowali starosta Elżbieta Sadowska, przewodniczący Rady Powiatu Jacek Odziemczyk oraz wicestarosta Ryszard Domański. 

Wśród obecnych na wydarzeniu gości byli również między innymi: JE biskup senior Diecezji Drohiczyńskiej Tadeusz Pikus, dyrektor Delegatury w Siedlcach Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie Dariusz Stopa, dyrektor siedleckiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Warszawie Adam Skup, ks. kan. Dariusz Kujawa Proboszcz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim, komendant powiatowy Policji w Sokołowie Podlaskim insp. Mariusz Okulus, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Sokołowie Podlaskim st. bryg. Paweł Dmowski, prezes zarządu Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego Danuta Zadrożna, dyrektor Sokołowskiego Ośrodka Kultury Marcin Celiński, dyrektorzy sokołowskich szkół i placówek oświatowych. Podczas wystąpień wszyscy goście kierowali na ręce dyrektor I Liceum Teresy Oliwińskiej, grona pedagogicznego oraz uczniów najserdeczniejsze życzenia oraz podkreślali niezwykle wysoki poziom dydaktyczny i wychowawczy szkoły prezentowany na przestrzeni działalności, czego owocem jest rzesza wybitnych absolwentów, którzy osiągnęli sukces w kraju i za granicą. Życzyli również społeczności kolejnych lat obfitujących w sukcesy oraz kolejnych wspaniałych jubileuszów.

Starosta Elżbieta Sadowska w swoim wystąpieniu podkreśliła, iż w ciągu długiej historii działalności, I Liceum Ogólnokształcące pełniło rolę ważnego bastionu edukacji, w którym oprócz niezbędnej wiedzy przekazywano uczniom ważne wartości moralne i społeczne pomocne człowiekowi przez całe życie. Podziękowała obecnym oraz byłym nauczycielom i pracownikom Liceum za wkład i zaangażowanie w trud nauczania i wychowania pokoleń młodzieży oraz złożyła w imieniu własnym, Zarządu i Rady Powiatu Sokołowskiego najserdeczniejsze życzenia Jubilatom. Wraz z przewodniczącym Jackiem Odziemczykiem i wicestarostą Ryszardem Domańskim przekazali na ręce dyrekcji pamiątkowy dyplom.

Przewodniczący Rady Powiatu Sokołowskiego Jacek Odziemczyk odczytał list gratulacyjny Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Waldemara Kraski skierowany do jubilatów.

Zgromadzeni mogli obejrzeć niezwykle ciekawą część artystyczną zaprezentowaną przez uczniów, absolwentów oraz członków Grupy Teatralnej „Preteksty” pod kierownictwem Urszuli Kosieradzkiej. Oprawę muzyczną zapewnił zespół szkolny pod kierownictwem nauczyciela Pawła Woźniaka, oraz absolwentka Liceum Karolina Chomka. W trakcie spotkania uczestnicy mogli podziwiać przepiękny pokaz archiwalnych fotografii ze zbiorów szkoły, który z całą pewnością przywołał wiele wspomnień i wzruszeń.

Ważnym punktem uroczystości był moment ślubowania uczniów I klas sokołowskiego Liceum, poprzedzony wprowadzeniem sztandaru i odegraniem hymnu szkoły.

Dalsza część obchodów odbyła się w murach szkoły, gdzie absolwenci mogli spotkać się po latach. Zwieńczeniem obchodów była wspólna zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin wieczornych.

W imieniu Zarządu i Rady Powiatu Sokołowskiego pragniemy jeszcze raz przekazać całej społeczności szkolnej najserdeczniejsze gratulacje z okazji obchodzonego Jubileuszu oraz najlepsze życzenia dla wszystkich, którzy na przestrzeni lat zaangażowani byli w proces nauczania i wychowania w I Liceum Ogólnokształcącym w Sokołowie Podlaskim. 
 
 

Zdjęcia (22)

{"register":{"columns":[]}}