W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Dom Pomocy Społecznej w Łyszkowicach

Dom Pomocy Społecznej im. Adama Chmielowskiego

Łyszkowice 64, 32-104 Koniusza, tel. 12 386-95-25, 12 386-90-04

Dyrektor: mgr Agnieszka Trela

 

Dom Pomocy Społecznej im.Adama Chmielowskiego w Łyszkowicach jest koedukacyjną placówką pobytu stacjonarnego prowadzoną dla 145 osób przewlekle psychicznie chorych.

Dom zapewnia opiekę osobom wymagającym całodobowej opieki z powodu choroby, niepełnosprawności, nie mogącym samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu, którym z mocy ustawy o pomocy społecznej przysługuje prawo do pobytu w DPS.

Osoby takie umieszczane są w Domu na podstawie decyzji wydanej przez Starostę Powiatu Proszowickiego.

Dom funkcjonuje w sposób zapewniający właściwy zakres usług zgodny z określonymi standardami w oparciu o indywidualne potrzeby mieszkańca domu.

Dom świadczy na rzecz mieszkańców usługi w zakresie: potrzeb bytowych, potrzeb opiekuńczych, potrzeb medyczno-rehabilitacyjnych, potrzeb wspomagających, gwarantując warunki bezpiecznego, spokojnego i godnego życia jak również daje możliwości powrotu do sprawności, samodzielności i przywrócenia utraconych różnych funkcji życiowych.

Dom realizuje zadania zgodnie ze Statutem przy pomocy Regulaminu Organizacyjnego opracowanego w oparciu o obowiązujące przepisy.

Przy DPS w Łyszkowicach działają:

  1. Fundacja im. Adama Chmielowskiego, której głównym celem jest działanie na rzecz mieszkańców Domu oraz poprawy jakości ich życia.
  2. Stowarzyszenie Pomocy Socjalnej „Pomocna Dłoń” którego celem jest wyrównywanie szans, integracja społeczna oraz aktywizacja zawodowa osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, chorych i niepełnosprawnych oraz ich rodzin.
  3. Warsztaty Terapii Zajęciowej dla osób niepełnosprawnych. Warsztaty realizują zadania w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej zmierzającej do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności każdego uczestnika, niezbędnych do możliwie niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia w środowisku. Uczestnikami WTZ-ów są osoby niepełnosprawne, które ukończyły 18 lat, mają orzeczony stopień niepełnosprawności i posiadają wskazanie do uczestnictwa w terapii zajęciowej zawarte w orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności wydanym przez właściwy organ.
{"register":{"columns":[]}}