W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Apel o pomoc w pozyskaniu kandydatów do pełnienia funkcji Rodziny Zastępczej oraz prowadzenia Rodzinnego Domu Dziecka

Logo PCPR Proszowice

W ostatnich miesiącach w Powiecie Proszowickim zwiększa się liczba dzieci, które na podstawie Postanowień Sądu, kierowane są do pieczy zastępczej. Dla naszego Powiatu niezmiernie ważnym jest aby  dzieci te nie musiały być umieszczane w pieczy zastępczej poza terenem naszego powiatu, aby mogły mieszkać tu wśród swoich bliskich, a także utrzymywać kontakt z rodzinami biologicznymi. 

Nie ulega wątpliwości, iż środowisko rodzinne jest najlepszym miejscem do prawidłowego i harmonijnego rozwoju dziecka, a właśnie  rodzina zastępcza czy też rodzinny dom dziecka  stanowi takie miejsce. Tymczasem liczba kandydatów do pełnienia tej funkcji jest znikoma.

Mając  powyższe na uwadze, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach jako Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej pilnie poszukuje  kandydatów do pełnienia funkcji Rodziny Zastępczej Zawodowej, Rodziny Zastępczej Niezawodowej oraz prowadzenia Rodzinnego Domu Dziecka.

Jeżeli w głębi serca czują Państwo, że chcą zostać rodziną zastępczą, ale pojawiają się pewne wątpliwości bądź chcą Państwo dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat, PCPR w Proszowicach serdecznie zaprasza do kontaktu telefonicznego bądź do siedziby naszej jednostki.
 

{"register":{"columns":[]}}