W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Zielone serce szkoły – ekopracownia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Lipsku

15.01.2024

Otwarcie wirtualnej strzelnicy to nie jedyne wydarzenie, które odbyło się w piątek, 12 stycznia 2024 r. w ZSOiT w Lipsku. Uroczystości poprzedziły prezentacje nowoczesnych pracowni dydaktycznych, w tym najnowszej – ekopracowni.

Uczestnicy wydarzenia w nowej ekopracowni.

Otwarcie wirtualnej strzelnicy to nie jedyne wydarzenie, które odbyło się w piątek, 12 stycznia 2024 r. w ZSOiT w Lipsku. Uroczystości poprzedziły prezentacje nowoczesnych pracowni dydaktycznych, w tym najnowszej – ekopracowni.

Na początku wydarzenia dyrektor szkoły ­– Mieczysław Mejzner omówił na sali gimnastycznej najważniejsze osiągnięcia uczniów i przedstawił, jak szkoła rozwinęła się na przestrzeni ostatnich lat. Uczestnicy wydarzenia obejrzeli pokaz wspinaczki na ściance ulokowanej w sali gimnastycznej. Następnie zaprezentowano szkolną siłownię. Kolejnym punktem było oficjalne otwarcie ekopracowni z symbolicznym przekazaniem klucza opiekunce pracowni – Małgorzacie Senderowskiej.

Ekopracownia to krok w stronę zrównoważonej przyszłości! Sala wyposażona w nowoczesne technologie, umożliwi na eksperymentowanie, badanie i rozwijanie ekologicznych inicjatyw. Dzięki niej społeczność szkolna zyska nowe perspektywy i stanie się bardziej świadoma ekologii!

ZSOiT była jedyną szkołą ponadpodstawową w powiecie lipskim, której wniosek na utworzenie „Ekopracowni” został pozytywnie rozpatrzony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska I Gospodarki Wodnej. Dofinansowanie otrzymały 42 szkoły na terenie województwa mazowieckiego. Na realizację zadania otrzymano 50 000,00 zł, wartość całego zadania to 55 556,00 zł. Wkład własny na wniosek Zarządu Powiatu zabezpieczyła Rada Powiatu Lipskiego. W ramach projektu została wyremontowana sala lekcyjna oraz zakupiono szereg pomocy dydaktycznych m.in.: lunetę astronomiczną, mikroskop cyfrowy, tablicę interaktywną, laptopy, gry dydaktyczne oraz wirtualne laboratorium z biologii, geografii, fizyki i chemii. Ekopracownia została wyposażona w nowe ławki i krzesła oraz szereg tablic dydaktycznych.

Ponadto ZSOiT może się pochwalić jeszcze innymi, bardzo dobrze wyposażonymi pracowniami, to między innymi – dwie pracownie informatyczne i pracownia językowa.

Materiały

Fotorelacja z wydarzenia
{"register":{"columns":[]}}