W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Wirtualna Strzelnica w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Lipsku

04.08.2023

Utworzenie wirtualnej strzelnicy w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Lipsku jest możliwe dzięki pozyskaniu środków, o które szkoła ubiegała się wraz z Powiatem Lipskim w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej pod hasłem „Strzelnica w powiecie”. Umowa została podpisana dzisiaj, 4 sierpnia 2023 r.

Kolorowy napis "Strzelnica w powiecie - Projekt Ministerstwa Obrony Narodowej". W środku biały celownik. W tle podtrzymywana przez dłonie broń.

Całkowita wartość: 216 399,77 zł

Dofinansowanie z MON: 170 955,82 zł

Środki własne Powiatu: 45 443,95 zł

Podczas treningów w strzelnicy wirtualnej używa się broni z czujnikami elektronicznymi bądź laserowymi. Tarcze, do których celują ćwiczący to ekrany, na których rzutnik wyświetlana obraz. Trafienie w cel zaliczane jest przez komputer, który sprawdza, czy w chwili oddania strzału celownik był wymierzony precyzyjnie.

Interaktywna formuła zestawu uzupełniona w realistyczne repliki broni umożliwia na szybkie i precyzyjne oddawanie strzałów i ich bieżące korygowanie. Za pomocą programu prezentowane są wyniki ćwiczeń strzeleckich m.in. skupienie czy rozrzut, które obserwowane są jako wirtualne przestrzeliny. Wykorzystywana broń ma taką samą wagę i kształt jak prawdziwa.

Zaletą takiej strzelnicy jest szeroki zakres treningu, który umożliwia strzelanie taktyczne w ramach złożonych scenariuszy. Strzelnica jest w pełni bezpieczna.

Grafika zewnętrzna: Gov.pl

{"register":{"columns":[]}}