W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Uroczystość z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej

19.05.2022

Pielęgniarki i zaproszeni goście na sali widowiskowej w miejscu uroczystości.

17 maja w Lipskim Centrum Kultury odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej. Obchody rozpoczęły się od powitania przez Panią Dyrektor Marię Chmielnicką przybyłych gości.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele pielęgniarek, pielęgniarzy i położnych oraz kierownicza kadra ze Szpitala Powiatowego w Lipsku. Obchody uświetnili swoją obecnością również Tomasz Sławatyniec – Dyrektor Wydziału Zdrowia, Małgorzata Sokulska – Przewodnicząca ORPiP w Radomiu, Sławomir Śmieciuch – Starosta Lipski wraz z przedstawicielami Rady Powiatu, Jacek Wielorański – Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko, przedstawiciele placówek samorządowych w Lipsku. Podczas uroczystości nie obyło się bez życzeń, podziękowań i wzruszeń. Dyrektor Szpitala, wielokrotnie zaznaczała, jak ważna w obecnym czasie, szczególnie podczas pandemii jest rola przedstawicieli tych zawodów.

Przybyli goście dziękowali lipskim pielęgniarkom/pielęgniarzom i położnym za trud wkładany w wykonywanie pracy wymagającej odpowiedzialności, zaangażowania i poświęcenia.

W części artystycznej odbył się występ uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Siennie oraz wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Solcu nad Wisłą.

Po oficjalnej części uroczystości zaproszono gości na poczęstunek. Królowały pączki i pierogi.

Tekst: SPZZOZ W Lipsku

Materiały

Fotorelacja z wydarzenia

Wideo

{"register":{"columns":[]}}