Szkoły prowadzone przez Powiat Lipski otrzymały nieodpłatnie sprzęt komputerowy finansowany ze środków Krajowego Planu Odbudowy
10.12.2025
25 sierpnia 2025 r. została podpisana umowa nieodpłatnego przekazania sprzętu z Naukową i Akademicką Sieć Komputerową – Państwowy Instytut Badawczy działającą w imieniu Ministerstwa Cyfryzacji.
Zgodnie z zawartą umową szkoły prowadzone przez Powiat Lipski otrzymają nieodpłatnie sprzęt komputerowy finansowany ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności w ramach inwestycji C2.1.2 Wyrównanie poziomu wyposażenia szkół
w przenośne urządzenia multimedialne – inwestycje związane ze spełnieniem minimalnych wyrobów sprzętowych, wskaźnik C15G Nowe komputery przenośne (laptopy i laptopy przeglądarkowe) oraz tablety do dyspozycji uczniów.
Za dostawę sprzętu odpowiada konsorcjum firm: Intaris Sp. z o. o., NTT Technology Sp. z o. o. oraz Grupa E Sp. z o. o., których oferta została wyłoniona w przetargu.
W dniu 9 grudnia 2025 r. do szkół dostarczono 127 laptopów:
- Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Lipsku (technikum – 25 laptopów, branżowa szkoła I stopnia – 4 laptopy);
- Zespół Szkół Technicznych w Siennie (technikum – 17 laptopów, branżowa szkoła I stopnia – 17 laptopów);
- Zespół Szkół w Solcu nad Wisłą (liceum ogólnokształcące – 19 laptopów);
- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie (szkoła podstawowa – 15 laptopów);
- Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Solcu nad Wisłą (szkoła podstawowa – 15 laptopów, branżowa szkoła I stopnia – 15 laptopów).
Celem tej inwestycji jest poprawa kompetencji cyfrowej uczniów i nauczycieli oraz wyrównywanie szans edukacyjnych w Polsce. Sprzęt dostarczany do szkół z KPO ma wyrównać poziom wyposażenia szkół w nowoczesny sprzęt, a tym samym zniwelować różnice w dostępie do nowoczesnych technologii. Inwestycja ma poprawić jakość edukacji w Polsce, wyposażając szkoły w nowoczesne narzędzia, które przygotują uczniów do nowych wyzwań.