W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Samorządowcy z województwa mazowieckiego spotkali się z Minister Klimatu i Środowiska

14.03.2023

Minister Klimatu i Środowiska Anna Moskwa przemawia do zebranych, za nią stoją samorządowcy z województwa mazowieckiego. W tle ściana w barwach narodowych.

Wczoraj, 13 marca w Starostwie Powiatowym w Przysusze podczas spotkania z samorządowcami Minister Klimatu i Środowiska – Anna Moskwa zachęcała do składania wniosków w ogólnopolskim naborze o dofinansowanie na ekopracownie.

Program „Ekopracownia – zielone serce szkoły” umożliwia rozwój infrastruktury edukacyjnej. Projekt budowy nowoczesnych ekopracowni w szkołach, realizowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, ma na celu kształtowanie postaw proekologicznych oraz zwiększenie świadomości ekologicznej młodego pokolenia w zakresie: przeciwdziałania emisjom, odnawialnych źródeł energii i niskoemisyjnego transportu, zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Zgodnie z harmonogramem konkursu, najpóźniej do końca maja 2023 roku z wybranymi placówkami zostaną podpisane umowy, a na początku czerwca rozpoczną się prace wykonawcze. Na terenie każdego powiatu w całej Polsce powstaną co najmniej dwie pracownie szkolne: przyrodnicza oraz dotycząca odnawialnych źródeł. Łącznie zostanie utworzonych 760 ekopracowni.

W spotkaniu wzięli udział między innymi Posłowie na Sejm: Anna Kwiecień, Agnieszka Górska, Marek Suski i Dariusz Bąk oraz przedstawiciele Powiatu Lipskiego: Starosta Lipski – Sławomir Śmieciuch oraz Urzędujący Członek Zarządu – Zbigniew Ostrach.

Zdjęcia: Powiat Przysuski

{"register":{"columns":[]}}