W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Rozporządzenie ASF u świń

28.06.2024

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja

W związku z wystąpieniem w dniu 26 czerwca 2024 r. pierwszego ogniska afrykańskiego pomoru świń w 2024 r. w województwie mazowieckim, w powiecie radomskim – miejscowość Iłża, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Lipsku informuje, że zgodnie z „Rozporządzeniem Wojewody Mazowieckiego z dnia 27 czerwia 2024 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie powiatu lipskiego oraz radomskiego" miejscowości w powiecie lipskim w gminie Rzeczniów: Borcuchy, Ciecierówka, Dubrawa, Kalinów Mały, Kaniosy, Michałów, Pasztowa Wola, Pasztowa Wola-Kolonia, Płósy, Podkońce, Rybiczyzna, Rzechów-Kolonia, Stary Rzechów, zostały uznane za „obszar zagrożony".

Szczegółowe nakazy i zakazy zostały określone w rozporządzeniu (do pobrania w załączeniu).

Materiały

Rozporządzenie ASF u świń
Rozporządzenie​_ASF​_u​_świń.pdf 0.53MB
{"register":{"columns":[]}}