W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023

11.05.2022

Rekrutacja do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych (szkoły dzienne) prowadzonych przez Powiat Lipski na rok szkolny 2022/2023 będzie prowadzona za pośrednictwem systemu rekrutacji elektronicznej firmy VULCAN.

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja

Rekrutacja on-line - instrukcja

System jest dostępny dla kandydatów poprzez internetową stronę rekrutacyjną od 16 maja 2022 roku. Kandydat może wybrać maksymalnie trzy szkoły ponadpodstawowe i dowolną liczbę klas (oddziałów) w tych szkołach. Aby złożyć wniosek w systemie po uzupełnieniu wszystkich danych należy kliknąć „Złóż wniosek”. Po złożeniu wniosku w systemie elektronicznym należy wydrukować wniosek. Wydrukowany wniosek po podpisaniu przez rodziców trzeba złożyć w szkole pierwszego wyboru (to ta szkoła, której oddział jest w tym wniosku jako pierwszy preferowany przez kandydata).

Powiat Lipski jest organem prowadzącym dla poniższych szkół ponadpodstawowych:

  1. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Lipsku,
    ul. Zwoleńska 12, 27-300 Lipsko (Liceum Ogólnokształcące, Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia);
  2. Zespół Szkół Technicznych w Siennie, ul. Szkolna 41, 27-350 Sienno (Technikum, Branżowa Szkoła I stopnia);
  3. Zespół Szkół w Solcu nad Wisłą, ul. Łoteckiego 24, 27-320 Solec nad Wisłą (Liceum Ogólnokształcące).

System nie obejmuje szkół z terenu innych powiatów. Co do szczegółowych zasad rekrutacji do poszczególnych szkół prowadzonych przez Powiat Lipski (wymagane dokumenty i terminy ich dostarczenia; badania lekarskie do szkół kształcących w zawodzie; umowa o pracę z pracodawcą praktycznej nauki zawodu dla kandydatów do klas pierwszych wielozawodowych branżowych szkół I stopnia) skontaktuj się z wybraną szkołą lub sprawdź jakie są wymagane dokumenty na stronie internetowej szkoły.

WAŻNE

Po złożeniu wniosku w szkole pierwszego wyboru w terminie od dnia 24 czerwca 2022 roku do dnia 13 lipca 2022 roku do godz. 15.00 kandydat musi wprowadzić w systemie rekrutacji elektronicznej na swoim koncie w "Arkuszu osiągnięć" swoje oceny ze świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz wyniki z egzaminu ósmoklasisty.
W tym terminie kandydat zanosi również kopie lub oryginały świadectwa ukończenia szkoły oraz zaświadczenia o wynikach z egzaminu ósmoklasisty do szkoły „pierwszego wyboru”.

Materiały

Link do strony rekrutacyjnej
{"register":{"columns":[]}}