W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Przypomnienie o zbliżającym się terminie składania sprawozdań w systemie BDO oraz wnoszenia opłat produktowych i opłat za korzystanie ze środowiska

07.03.2022

Roczne sprawozdania o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami za 2021 rok składane są wyłącznie w wersji elektronicznej, za pośrednictwem indywidualnego konta w Bazie danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO), w terminie do 15 marca 2022 r., do marszałka województwa mazowieckiego właściwego ze względu na siedzibę firmy.

zdjęcie przedstawia po lewej stronie dłonie trzymające smartfon, po prawej stronie grafiki na beżowym tle z zarysem kartki napis Komunikat

Wyjątek: Sprawozdania w zakresie opłaty recyklingowej składane są zgodnie z miejscem poboru opłaty, czyli lokalizacji sklepu.Wyjątek: Sprawozdania w zakresie opłaty recyklingowej składane są zgodnie z miejscem poboru opłaty, czyli lokalizacji sklepu.

Wykazy informacji o zakresie korzystania ze środowiska i wysokości należnych opłat za rok 2021 należy złożyć w terminie do 31 marca 2022 r.

Podstawa prawna:

Ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. 2021 r. poz. 779 z późn. zm.)

Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2021 r. poz. 1973 z późn. zm.)

 

Materiał zewnętrzny, powierzony przez Departament Opłat Środowiskowych

Materiały

Dostępne kalkulatory opłatowe i do pomocy de minimis za rok 2021 oraz numery kont
Logowanie do bazy BDO
Link do programu EKOPŁATNIK do sporządzania wykazów i naliczania opłat za korzystanie ze środowiska
{"register":{"columns":[]}}