W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju BRD 2024

18.03.2024

W dniu 15 marca 2024r. w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

Uczestnicy wydarzenia po rozstrzygnięciu Turnieju.

Konkurs merytorycznie przygotowali i przeprowadzili policjanci Komendy Powiatowej Policji w Lipsku oraz pracownicy Referatu Spraw Obywatelskich, Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Lipsku, przy wsparciu organizacyjnym szkoły.

Do eliminacji powiatowych przystąpiło 11 drużyn reprezentujących wszystkie gminy naszego powiatu w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe 10-12 lat zwani grupą I oraz szkoły podstawowe lat 13 i więcej zwani grupą II. Tegoroczne konkurencje ograniczały się do testów pisemnych wiedzy z przepisów ruchu drogowego oraz testów skrzyżowań.

Po zaciętej rywalizacji wyniki eliminacji powiatowych ukształtowały się następująco:

Grupa młodsza (10-12 lat):

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grabowcu

II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Antoniego Gustawa Bema w Lipsku

III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Teofila Banacha w Siennie

Grupa starsza (13-15 lat):

I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Solcu nad Wisłą

II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Antoniego Gustawa Bema w Lipsku

III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grabowcu

W imieniu organizatorów nagrody wręczali: Sławomir Śmieciuch - Starosta Lipski, Romuald Kowaleczko - Radny Powiatu Lipskiego, Ewa Stępień-Choroś - Zastępca Nadleśniczego Nadleśnictwa LP Zwoleń, Michał Adamus - Przedstawiciel Nadleśnictwa LP Marcule, insp. Witold Krawczyk - Komendant Powiatowy Policji w Lipsku wraz z pracownikami Komendy, st. bryg. Łukasz Maciejewski - Komendant Powiatowy PSP w Lipsku, Paweł Ciepluch - Dyrektor Kontraktu Budowy Obwodnicy Lipsko, Anna Wilk - Dyrektor Kontraktu Obwodnicy Ciepielów, Marcin Węgłowski - Dyrektor Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą.

Do etapu rejonowego, który odbywał się będzie w kwietniu w Starych Zawadach k. Jedlińska awansowały: Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Grabowcu oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Solcu nad Wisłą.

Sponsorami nagród w Turnieju byli: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu, Nadleśnictwo Marcule, Nadleśnictwo Zwoleń, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Scandic Food sp. z o. o., TELE - WAX FHU Jadwiga i Andrzej Wojtas, Bank Spółdzielczy w Lipsku, Firma BUDIMEX. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie i sympatię, z którą spotkaliśmy się przy organizacji Turnieju.

Laureatom życzymy sukcesów w kolejnych etapach. Gratulujemy uczestnikom i opiekunom, a na kolejną edycję konkursu zapraszamy już za rok.

Materiały

Fotorelacja z wydarzenia
{"register":{"columns":[]}}