W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powiatowe Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2023 w Lipsku

05.04.2023

Wczoraj, 4 kwietnia 2023 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Pawła II w Lipsku odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

Wszyscy uczestnicy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 2023 w Lipsku

Konkurs merytorycznie przygotowali i przeprowadzili policjanci Komendy Powiatowej Policji oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Lipsku, przy wsparciu organizacyjnym szkoły.

Do eliminacji powiatowych zgłosiło się 12 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z terenu powiatu lipskiego. Konkurs rozgrywano w trzech kategoriach, a tegoroczne konkurencje ograniczały się do testów pisemnych wiedzy z przepisów ruchu drogowego oraz testów skrzyżowań.

Po zaciętej rywalizacji wyniki eliminacji powiatowych ukształtowały się następująco:

Grupa młodsza (10-12 lat):

• I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa  im. D. Czachowskiego w Jaworze Soleckim

• II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Pawłowicach

• III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Ciepielowie

Grupa starsza (13-15 lat):

• I miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Pawłowicach

• II miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa w Solcu nad Wisłą

• III miejsce – Publiczna Szkoła Podstawowa im. ks. prof. J. Pastuszki w Rzeczniowie

Szkoły Specjalne :

• I miejsce - Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Solcu nad Wisłą

W imieniu organizatorów nagrody wręczali: Sławomir Śmieciuch - Starosta Lipski, Marcin Ciężkowski – Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu, kom. Tomasz Bąk - Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komedy Powiatowej Policji w Lipsku, st. bryg. Łukasz Maciejewski - Komendant Powiatowy PSP w Lipsku, Krzysztof Furmanek - Prezes Oddziału PTTK i Komendant Hufca ZHP w Lipsku, Mieczysław Mejzner – Dyrektor ZSOiT oraz Marek Łata – Wicedyrektor ZSOiT w Lipsku.

Do etapu rejonowego awansowały: Publiczna Szkoła Podstawowa w Jaworze Soleckim, Publiczna Szkoła Podstawowa w Pawłowicach oraz Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Solcu nad Wisłą.

Sponsorom: Scandic Food SP. z o. o., Marbet Lipsko Sp. zo.o. Sp.K, Tele - Wax S.C. Firma Handlowo-Usługowa Jadwiga i Andrzej Wojtas, Bank Spółdzielczy w Lipsku, Urząd Marszałkowski w Warszawie, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu, Wojskowe Centrum Rekrutacji w Radomiu składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie i sympatię, z którą spotkaliśmy się przy organizacji Turnieju.

Wszystkim laureatom życzymy sukcesów w kolejnych etapach. Gratulujemy uczestnikom i opiekunom, a na kolejną edycję konkursu zapraszamy już za rok.

Materiały

Fotorelacja z wydarzenia
{"register":{"columns":[]}}