W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powiat Lipski w rankingu "Liderzy Inwestycji"

07.11.2023

Pismo samorządowe "Wspólnota" opublikowało najnowszy ranking "Liderzy Inwestycji". Porównano, ile pieniędzy samorządy wydały na inwestycje w przeliczeniu na mieszkańca w latach 2020-2022. Powiat lipski pod względem wysokości wydatków inwestycyjnych w bieżącym roku zajął 108 miejsce w kraju (23 miejsce w województwie mazowieckim), co daje znaczny awans w porównaniu do rankingu Liderzy 2017-2019, kiedy Powiat Lipski w skali kraju plasował się na 239 pozycji). Zdecydowała o tym kwota 272,73 złotego na głowę.

Na górze biały napis Powiat Lipski w rankingu "Liderzy Inwestycji". W środku grafiki czerwony zarys granic Polski z napisem "314 powiatów w kraju powiat Lipski 108 miejsce". Pod spodem mały herb Powiatu Lipskiego z podpisem Dla Was Rozwijamy Powiat Lipski. W tle banknoty stuzłotowe przymglone.

Patrząc na dynamicznie i sukcesywnie rozwijający się Powiat Lipski, śmiało można powiedzieć, że obrana przez obecne władze strategia zrównoważonego rozwoju, konsekwencja i spójność działań przynoszą znakomite efekty.

Tylko w tym roku na inwestycje drogowe w całym powiecie lipskim przeznaczono ponad 25 mln zł. Warto zaznaczyć, że Powiat Lipski otrzymał dofinansowanie w kwocie 8 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych – edycja trzecia na przebudowę dróg powiatowych w przyszłym roku.

Ulepszenie jakości życia mieszkańców dotyczy również służby zdrowia. W ciągu kilku ostatnich lat w lipskim szpitali otwarto nowoczesną pracownię rentgenowską. Jednostkę wyposażono w tomograf komputerowy, nowoczesny ambulans, zakupiono inne wyposażenia i sprzęty medyczne do wyremontowanych komórek organizacyjnych szpitala.

W tym roku Powiat Lipski pozyskał dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków na prace remontowo-konserwatorskie oraz rekonstrukcyjne wewnątrz oraz otoczeniu budynku Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą. Przewidywana wartość inwestycji to: 3 mln zł.

Dostrzegając potrzeby wszystkich grup społecznych, nasz Powiat oferuje wsparcie dla osób potrzebujących w różnym wieku, stanie zdrowia i przystosowania społecznego. Dlatego między innymi powstała zupełnie nowa jednostka – Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne w Lipsku oferująca wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami. Trwa budowa trzech Domów Dziecka wraz z budynkiem administracyjnym w Lipsku.

– Powiat Lipski rozwija się w zrównoważony sposób na wszystkich płaszczyznach. Dołożymy wszelkich starań, aby utrzymać dynamikę i tempo tego rozwoju – zapowiada Starosta Lipski.

{"register":{"columns":[]}}