W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Powiat Lipski - budżet na 2024 r.

29.12.2023

Uchwalenie budżetu na rok 2024 przewiduje znaczące zwiększenie środków w porównaniu z poprzednim rokiem. To wyjątkowy moment dla naszej społeczności, gdyż budżet jest nie tylko dokumentem finansowym, ale także odzwierciedleniem wspólnych planów i priorytetów.

Na środku grafiki znajduje się herb Powiatu Lipskiego. Na górze czarny napis: Powiat Lipski, a na dole granatowy napis: Budżet na 2024 r. podkreślony czerwona linią. Tło białe.

– W ciągu ostatnich lat nasz powiat rozwijał się dynamicznie, a nasze potrzeby stale ewoluowały. Dlatego też podjęliśmy decyzję o znaczącym zwiększeniu budżetu na rok 2024, aby sprostać oczekiwaniom mieszkańców oraz wspierać rozwój naszej społeczności. Nowe inwestycje, programy społeczne i projekty rozwojowe zyskają dodatkowe środki, co pozwoli nam skuteczniej działać na rzecz dobra naszej wspólnoty.

Nasze priorytety obejmują inwestycje w rozwój infrastruktury lokalnej, wsparcie dla edukacji, kultury, służby zdrowia a także programy mające na celu poprawę jakości życia naszych mieszkańców. Zwiększenie budżetu umożliwi nam także efektywne zarządzanie. Zapewniam, że będziemy pracować nad tym, aby każdy wydany grosz służył dobru publicznemu i przynosił korzyści. Dziękuję wszystkim mieszkańcom za zaufanie i współpracę, które stanowią fundament naszych działań. Bądźmy razem świadkami pozytywnych zmian i sukcesów naszej wspólnoty – mówi Starosta Lipski, Sławomir Śmieciuch.

Przewidywany budżet Powiatu Lipskiego na rok 2024 wynosi 131 905 820,23 zł i jest o 23 595 429,44 zł większy w porównaniu z rokiem 2023.

{"register":{"columns":[]}}