W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

PCPR w lipsku - szkolenie dla funkcjonujących rodzin zastępczych i prowadzących rodzinny dom dziecka

17.06.2024

W dniu 12 czerwca 2024 roku w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lipsku odbyło się szkolenie dla funkcjonujących rodzin zastępczych i prowadzących rodzinny dom dziecka, zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lipsku. Zaproszonych gości przywitał dyrektor PCPR w Lipsku – Koryna Kucharczyk.

Starosta Lipski wita uczestników szkolenia.

W spotkaniu uczestniczył Starosta Lipski – Jerzy Pasek oraz Urzędujący Członek Zarządu – Weronika Szumlak. Podziękowali wszystkim rodzinom zastępczym oraz prowadzącym rodzinny dom dziecka za wysiłek włożony w codzienną, niewątpliwie trudną pracę i życzyli dalszych sukcesów wychowawczych.

Tematem przewodnim szkolenia było: ,,Bezpieczne wakacje-cyberzagrożenia”. Szkolenie prowadziła sierż. szt. Karolina Mendyk/KPP w Lipsku.

Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i beztroski zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci. Dlatego niezwykle ważne jest, abyśmy z rozwagą podchodzili do wszystkich naszych aktywności

w wakacyjnym okresie, również tych w sieci. Chwila nieuwagi i możemy zostać wykorzystani przez oszustów, by wykraść nasze pieniądze lub dane osobowe. Większą uwagę powinniśmy zwracać na nasze dzieci i młodzież, którzy są szczególnie podatni na tego typu zagrożenia. Pani Karolina Mendyk podczas szkolenia przekazała informacje dotyczące metod, jakimi kierują się oszuści oraz jak się przed nimi ochronić.

Rodzice zastępczy nie tylko czerpali wiedzę z doświadczenia prowadzącego szkolenie, ale również chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami.

Materiał zewnętrzny: PCPR w Lipsku

{"register":{"columns":[]}}