W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Obchody 30.lecia Reaktywacji Nadleśnictwa NLP Marcule

14.10.2022

Leśnicy i zaproszeni goście pozują do pamiątkowego zdjęcia.

W dniu 7 października 2022 r. Starosta Lipski – Sławomir Śmieciuch na zaproszenie Dyrektora RDLP w Radomiu – Andrzeja Matysiaka i Nadleśniczego Nadleśnictwa Marcule – Tadeusza Misiaka uczestniczył w uroczystych obchodach 30.lecia Reaktywacji Nadleśnictwa NLP Marcule. Wspólnie z Komendantem Powiatowym PSP w Lipsku – Tomaszem Krzyczkowskim i Komendantem Powiatowym Policji – Wojciechem Brandtem złożył życzenia oraz okolicznościowy grawer. Wśród samorządowców składających życzenia byli również starosta radomski Waldemar Trelka, burmistrz Miasta i Gminy Iłża Przemysław Burek i wójt gminy Sienno Mariusz Strąk.

Uroczystość była okazją do zaprezentowania działalności jednostki, wręczenia odznaczeń i występów artystycznych.

Nadleśnictwo już od trzydziestu lat z powodzeniem wykonuje swoje najważniejsze zadania, do których zalicza się m.in. prowadzenie gospodarstwa leśnego, ochrona lasu i ochrona przeciwpożarowa, pozyskanie drewna, czy choćby budowa dróg leśnych. Ważnym zadaniem leśników z Marcul jest również szerokorozumiana edukacja przyrodnicza realizowana przez Centrum Edukacji Przyrodniczej im. ks. bp Jana Chrapka, gdzie prowadzone są zajęcia dla dzieci w różnym wieku. Do dyspozycji odwiedzających jest sala edukacyjna, sala konferencyjna mogąca pomieścić około 100 osób, a także tzw. sala kominkowa w starej części budynku.

Centrum Edukacji Przyrodniczej sąsiaduje z Arboretum. W trakcie zwiedzania pracownicy Nadleśnictwa starają się przede wszystkim upowszechniać i przekazać wiedzę o lesie i pracy leśnika oraz o racjonalnych i odpowiedzialnych sposobach korzystania z zasobów przyrody jakimi zarządzają Lasy Państwowe.

Powiat Lipski jeszcze raz dziękuje Nadleśnictwu Marcule za współpracę. Składamy wyrazy głębokiego uznania za ogromny wkład wniesiony w znakomity i trwały rozwój polskich lasów, stałą troskę o ojczystą przyrodę, ale przede wszystkim za pełną zaangażowania pracę na rzecz ludzi lasu.

Życzymy dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym, dynamicznego rozwoju w kolejnych latach oraz satysfakcji z prac dla dobra lasu, przyrody i ludzi.

Tekst inspirowany ze źródeł: KP PSP w Lipsku oraz Powiat Radomski

Zdjęcia: mł. kpt. Maciej Sypuła oraz Powiat Radomski

Materiały

Więcej zdjęć z wydarzenia
{"register":{"columns":[]}}