W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Nowa nawierzchnia drogi powiatowej w miejscowości Rzeczniówek w gminie Rzeczniów

24.06.2024

W ostatnich dniach zostały ukończone prace związane z ułożeniem nowej nawierzchni drogi oraz poboczy z materiału kamiennego w miejscowości Rzeczniówek.

Biały napis: "Nowa nawierzchnia drogi powiatowej w miejscowości Rzeczniówek w gminie Rzeczniów" na granatowym tle oraz trzy zdjęcia przedstawiające realizacje inwestycji.

Jest to jeden z odcinków dróg współfinansowanych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla zadania pn. „Remont dróg powiatowych nr 1905W, 3549W na terenie powiatu lipskiego” (2 zadania):

Zadanie nr 1: Remont drogi powiatowej nr 1905W Leszczyny-Huta-Lipsko od km 1+775 do km 2+315 długość odcinka 540mb.

Zadanie nr 2: Remont drogi powiatowej nr 3549W Chwałowice-Rzeczniów-Ludwików od km 10+596 do km 11+176 dł. 580mb”. Drugi odcinek drogi – realizowany w ramach tego zadania – zlokalizowany jest na terenie Miasta i Gminy Lipsko (Huta). Poziom dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wynosi 80% wartości zadania. Gmina Rzeczniów oraz Miasto i Gmina Lipsko zadeklarowały już pomoc finansową w wysokości 10% wartości remontu dróg, które znajdują się na ich terenie.

Całkowita wartość zadania: 802 113,95 zł

Wykonawca robót: BUDROMOST- STARACHOWICE Sp. z o.o.

Nadzór nad realizacją inwestycji prowadzi Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Lipsku.

{"register":{"columns":[]}}