W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

Narodowe Czytanie z Pierwszą Damą w Centrum Opiekuńczo–Mieszkalnym w Lipsku

15.09.2022

W środę 14 września 2022 r. Pani Prezydentowa – Agata Kornhauser-Duda odwiedziła Lipsko, gdzie wspólnie z pensjonariuszami nowo otwartego Centrum Opiekuńczo–Mieszkalnego czytano „Ballady i Romanse”.

Pani Prezydentowa, Starosta Lipski, podopieczni i personel placówki - zdjęcie grupowe. W tla front budynku Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego.

Wizyta rozpoczęła się od zwiedzenia ośrodka i rozmów z jego mieszkańcami. Centrum Opiekuńczo–Mieszkalne ma za zadanie wsparcie osób z niepełnosprawnościami w formie pobytu całodobowego. Inwestycja powstała w ramach zadania realizowanego z programu „Centra opiekuńczo–mieszkalne” Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, a jej otwarcie miało miejsce 1 września 2022 r. Pobyt w placówce umożliwia osobom ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności samodzielne i godne funkcjonowanie oraz wpływa na poprawę jakości życia w środowisku lokalnym. Uczestnicy programu mają zapewnioną opiekę specjalistów oraz pomoc adekwatną do potrzeb i możliwości wynikających z ich wieku i stanu zdrowia, jak również całodobowe zamieszkanie wraz z wyżywieniem.

Podopieczni ośrodka opowiadali Pierwszej Damie o wielkiej zmianie życiowej, jaką jest nowe miejsce zamieszkania, o nawiązanych znajomościach, ludzkiej życzliwości i indywidualnych potrzebach każdego z seniorów. – Cieszę się, że mają Państwo tu tak wspaniałe warunki i opiekę. Dziękuję Państwu za serdeczne przyjęcie, za podzielenie się swoimi życiowymi historiami, mam nadzieję, że znajdą Państwo tu swój drugi dom – mówiła Małżonka Prezydenta.

Pierwsza Dama rozmawiała także z przedstawicielami władz powiatowych: Starostą Lipskim – Sławomirem Śmieciuchem, Wicestarostą Powiatu – Marią Węgrzecką, Członkami Zarządu Powiatu – Zbigniewem Ostrachem oraz Lucyną Gaik i Przewodniczącym Rady Powiatu Lipskiego – Józefem Sosnowskim, którym pogratulowała bardzo udanego przedsięwzięcia. Rozmawiano o rozwoju polskiej wsi, jej potrzebach i nowych inwestycjach, jak przedszkola, żłobki czy ośrodki dla seniorów. W spotkaniu uczestniczyli również pracownicy centrum, do których Agata Kornhauser–Duda zwróciła się ze słowami wdzięczności za ich niezwykle potrzebną, pełną ciepła, serdeczności i profesjonalizmu pracę.

Tekst przewodni: prezydent.pl

Zdjęcia: SP w Lipsku

Materiały

Fotorelacja z wydarzenia
Więcej na temat wizyty
{"register":{"columns":[]}}