W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Dodatkowo, korzystanie z naszej witryny oznacza akceptację przez Państwa klauzuli przetwarzania danych osobowych udostępnionych drogą elektroniczną.
Powrót

KRUS zaprasza do udziału w konkursie filmowym dla młodzieży

16.08.2023

Zdjęcie przedstawia po lewej stronie kobietę i mężczyznę w strojach biurowych, rozmawiających ze sobą, po prawej stronie na beżowym tle zarys grafiki z literą i oraz napis Informacja

Trwa zorganizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Rolników (KRUS) V Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży pn.: Moja Wizja Zero. Tegoroczne hasło to: Bezpiecznie z Niebezpiecznymi Substancjami w Gospodarstwie Rolnym. Termin zgłoszenia upływa 30 września 2023 r. Na laureatów konkursu czekają bardzo atrakcyjne nagrody.

Strategia Wizja Zero

Konkurs odbywa się w ramach międzynarodowej strategii pn.: Wizja Zero. Jej głównym celem jest wyeliminowanie wypadków przy pracy oraz chorób zawodowych na wsi, co wiąże się ze stworzeniem lepszych warunków pracy i poprawą zdrowia rolników.

Popularyzacja założeń strategii podkreśla wagę tych działań i pozwala dotrzeć z przekazem prewencyjnym do jeszcze większego grona zainteresowanych.

Temat konkursu

W tym roku KRUS zwraca szczególną uwagę na bezpieczeństwo pracy z niebezpiecznymi substancjami. Dlatego hasło tegorocznego Konkursu brzmi: Moja Wizja Zero – Bezpiecznie z Niebezpiecznymi Substancjami w Gospodarstwie Rolnym. Hasło to kieruje uwagę na właściwe stosowanie i magazynowanie szkodliwych substancji w gospodarstwie rolnym, w tym środków ochrony roślin, nawozów czy paliw.

Celem Konkursu jest również upowszechnienie wiedzy na temat sposobów ograniczania oddziaływania substancji szkodliwych na istoty żywe i skażenie środowiska.

Zadanie konkursowe

Zadaniem konkursowym jest przygotowanie przez młodzież w wieku od 13 do 21 lat krótkiego filmu prewencyjnego – w oparciu o trzy filary strategii Wizji Zero: bezpieczeństwo, zdrowie i dobrostan – promującego bezpieczny system pracy z niebezpiecznymi substancjami w gospodarstwie rolnym.

Jak się zgłosić?

Uczestnicy mają czas na zgłoszenie się i przesłanie pracy konkursowej od 15 czerwca do 30 września 2023 r.

Materiał zewnętrzny: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Materiały

Więcej o konkursie
{"register":{"columns":[]}}